Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas kehapositiivsus on lõpuni tervislik? Fitlapi asutaja: kui sa oled rämedas ülekaalus, siis head asja sealt ei tule

Heikki Mägi
Foto: Erakogu

Jõulupidustused hiilivad aina lähemale ja ilmselt avastavad nii mõnedki, et lemmikleit või ülikond on väikseks jäänud. Fitlapi asutaja Heikki Mägi käis külas "Miks me oleme idioodid?" podcastis, et arutada, milliseid jaburusi inimesed kiireks kaalulangetamiseks ette võtavad ja miks need ei toimi.

11 aastat tagasi asutas Heikki Fitlapi, mis on tuntud oma toitumiskavade ja tervislike retseptide poolest. Kuigi tänaseks on mees oma osaluse ettevõttes maha müünud, käib tervislik eluviis ja trennitegemine temaga käsikäes. 

Rääkides kehakaalust ja kaalulangetamisest, usub Heikki, et iga inimese kehakaal on tema enda teha. "Igaüks võib olla selline, nagu ta ise tahab ja pole minu asi, milline keegi välja näeb. Teine pool on aga terviseteema. Kui sa oled ikka rämedas ülekaalus, siis paraku väga head asja sealt välja ei tule. Mingil hetkel tervis annab järele ja tekivad probleemid. Ma pigem ei keskenduks välimusele, vaid muule osale ehk tervisele,” arutleb Heikki.

Paljud inimesed loodavad kaalulangetamisel minna lihtsama vastupanu teed ja katsetavad erinevaid jaburaid imedieete, mis lubavad panna kilod kolinal kaduma äärmiselt lühikese ajaperioodi jooksul. "Kui sa võtad mingi imedieedi ja hakkad vuhkima, siis selleks, et seda edukalt teha, pead sa olema väga-väga tark. 99% inimestest ei ole. Enamikel inimestel puuduvad need teadmised, et seda teha. Ilmselt sellepärast riigi toitumissoovitus selline ongi, sest seal on kõige väiksem tõenäosus, et keegi midagi puusse paneb,” selgitab Heikki, miks enamikel juhtudel ekstreemsusi katsetavad inimesed oma ettevõtmisel läbikukuvad.

"Kui mingi dieedi juures on hunnik soovitusi, mida mitte teha: a la lastele ei sobi, sellele ja sellele ei sobi, siis minu jaoks on kohe punane lipp püsti!” hoiatab ta. "Shortcute ei ole ja selline asi nagu "nädalaga vormi" ei ole lihtsalt võimalik!”

Mida arvab Heikki rasvumisohus lastest, mida ta ise toidupoest ostab ja kas detoks on kasulik asi või mõttetu trend, seda kuula juba saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!