„Ära tee pattu…” ehk kui hästi tunnevad video-podcast’i saatejuhid kümmet käsku?

“Miks me oleme idioodid?” podcast siirdub pisikesele suvepuhkusele ning hooaja viimases osas arutasid saatejuhid Brit Suurraid ja Taavi Libe neid enim närvi ajavate teemade üle. Mida oli neil kahel öelda teetööde, transpordivõimaluste, laulupeo, abielu mõiste, poliitika ja religiooni kohta?

Hoolimata saatekülalise puudumisest jätkus Britil ja Taavil omavahelisi jututeemasid küll ja veel. „Endiselt idioodid, mitte midagi pole paremaks läinud vahepeal,“ ütles Brit naerdes saate nimele viidates.

“Kõik, mis toimub Tallinna liikluses, on väga kreisi ja aeganõudev,” kommenteeris Taavi alustuseks olukorda, millega on viimastel nädalatel iga viimane kui üks Tallinnas liikunud inimene kokku puutunud. Kalamajast jalgsi Tallinna kesklinna ning sealt omakorda Lasnamäele TV3 stuudiosse tulnud Taavi kasutab sõitudeks tihti Bolt Drive’i. Tema sõnul võiks nii linna kui suurkorporatsioonid selle nimel pingutada, et inimesed rohkem rendiautosid kasutaksid.

“Bolt Drive’il on täpselt nagu tõuksiga – on punased alad, kuhu ei saa jätta. Loogiline, et sa Vanalinna ei jäta. See on koguaeg olnud punane. Kes teavad, siis TV3 maja asub pärapõrgus, selle ees on suur parkla, aga maja taga on suurem parkla. Ja Lasnamäe ala on punane, ehk ei ole võimalik sinna oma autot panna. Millegipärast on täiesti lampi tekkinud suured punased alad Lasnamäele,” kirjeldas Taavi.

Tallinnast ja Tallinnas elamisest liikus jutt sujuvalt üle laulu- ja tantsupeole, millel on paljude eestlaste jaoks lausa pühalikud mõõtmed. “Minule käis närvidele see lõputu kiun, mis igal pool üles tõmmati. Eesti Twitter läks leekidesse, sest keegi julges öelda, et ta ei ole laulu- ja tantsupeo fänn. Ja no siis sa oled kohe rahvavaenlane, sind tuleks piiri taha saata, kuidas sa üldse julged ennast eestlaseks nimetada? Mina isiklikult ei ole ka fänn ja ei ole kunagi olnud. Mind ei kõneta koorilaul ega rahvatants,” ütles Brit.

Vaata lähemalt artikli päises olevast video-podcast’ist, kus saatejuhid arutavad lisaks veel ka abielu, poliitika ja religiooni mõistete tähenduse tähenduse üle.

Näita 2 kommentaari

Mulle teie podcast väga meeldib ja olen siiani pea kõik osad ära kuulanud ning soovitan sõpradelegi. Saatejuhid teevad head tööd ja juhivad vestlust just sinna, kus kuulajal on ka põnev ja tahab olla alati mõttega kaasas. Küll aga, kui saaksin paluda, siis ehk lõpetaks selle kristlaste materdamise :) tõesõna, olen ka ise kristlane ja jube raske on kuulata, kui juba mitmendas saates tehakse kristlust ja kristlasi maha. Mõistan, et need teemaalgatused on tulnud päevakajalistest teemadest, aga julgen kinnitada, et me kõik ei ole sellised, nagu saates olete välja toonud :) seega ehk ei tasuks nii väga üldistada. Usun, et te ise ei pane ehk tähelegi ja ei oska nii kuulata-vaadata, aga kuulajana tõesti häirib ja rikub tuju.

Loodan, et minu tagasiside on vastuvõetav ja et ma ei rünnanud teid kuidagi, see kindlasti ei olnud minu soov.
Jõudu ja jaksu, armsad Taavi ja Brit!

Vasta

no tõesti…see haige homolembus….haige putuksa tõukab maalaste suhtes sellist segast…..täielik saast…

Vasta