Reklaam sulgub sekundi pärast

17 aastat vanglamüüride taga istunud mees avameelselt: mu unistus oli saada kõvaks meheks

Andres Sarapuu
Foto: Vikipeedia

"Miks me oleme idioodid?" podcasti värskeimas osas käis külas endine vang ja narkomaan Andres Sarapuu, kes rääkis otse ja avameelselt, kuidas tema kriminaalne teekond alguse sai ning mis oli esimene samm sellest lõplikult pääsemiseks.

Andres on mitmesuguste kuritegude eest kandnud karistusi eri vanglates kokku 17 aastat, mis on peaaegu et pool tema elust. Mehe sõnul on tegemist äärmiselt pika ajaga, mis kõik sai alguse juba noorusest, kui ta koolikaaslaste taskutest raha käis näppamas.

Andres meenutab, kuidas väiksena tema isa talle sisendas, et ühel päeval temast saab kõva mees ja nii oligi see tema suurimaks unistuseks. "See mõte käis minuga igal pool koguaeg kaasas," avaldab ta. Nii ta lootiski selleks saada läbi narkootikumide ja vägivalla, mis ta lõpuks ka trellide taha saatis. 

Peamise süüdlasena peale iseenda rumaluse näeb Andres veel ka oma sõpru, kes talle negatiivset mõju avaldasid. Ent isegi pärast vanglas olemist ei pööranud ta neile koheselt selga ja nii jätkus tema kriminaalne teekond, kuni ta ühel hetkel teatas, et annab nad üles, kui nad tema poole veel pöörduvad.

Tänaseks on Andrese sulest ilmunud raamat "Purelevad koerad", mille näol on tegemist eluloolise joonega vanglajutustusega, kus kirjeldatakse ühe inimese sisemist võitlust - just nagu purelevad koerad ühe inimese sees, must ja valge koer. Praegu on rahastuse ootel tema teine raamat "Vangla "Riik"", mida saab toetada Hooaja keskkonnas.

Kuidas Andres kriminaalsele minevikule selja keeras, millist rolli mängib selles usk ja kuidas suhtub ta vägivallatsemisse lastekasvatusel, kuula juba saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad