Reklaam sulgub sekundi pärast

Jaanus Saks: paljud noored õhku täis räpparid räägivad Põhja-Tallinna kohta jama

Põhja-Tallinna liikmed Risto Vürst ja Jaanus Saks rääkisid ansambli tulevikuplaanide ja -lootuste kohta, et üritavad end igas mõttes paremini rajale saada. Samuti tõi Jaanus välja asja, mis teda häirib: noored räppmuusikud ei oskavat vanemaid tegijaid piisavalt austada.

Tulevikuplaanide osas vastas Jaanus, et peab hästi oluliseks bänd tagasi rajale saada. Ta tõi näite, mingil ajal oli isegi uue muusika avaldamise perioodil tunne, et õhkkond on vale ning inimesi peab n-ö järele lohistama, sest nad ei näidatud bändi arengu ja uute plaanide osas motivatsiooni välja. „Nüüd tunnen, et oleme jõudnud hetke, kus saame seda koos luua. Meil on ülihead pillimehed tulnud bändi. Plaan on ennast uuesti välja tuua ja hoida punti tugevana koos.”

Eeskujudest rääkimine viis Jaanuse esmalt tähelepanekuni, et paljudel noortel räpparitel on vanemate tegijate kohta vähe austust. „Ma pole kunagi ühelegi räpparile tahtnud halvasti öelda, ma pole seda ka teinud. Aga ma olen hästi palju kuulnud Eesti räppareid, kes meie kohta igal pool räägivad jama. Et mis me sulle kunagi teinud oleme? Me oleme põhjus, miks sa üldse täna võib-olla siin poppmuusikas eksisteerid oma räpiga. Võiks veits respekti olla. Meestel ei ole seda. Ilmselt mingid noored õhku täis tüübid. Olge, mul savi, ma olen ka kunagi olnud. Aga ma ei ole kunagi endast vanemamatele – Genkale, A-Rühmale või Cool D-le – näkku sülitanud. Ma olen alati oma eelkäijaid austanud. Noortel see nagu puudub ja see käib mulle ka veits pinda.”

Kristina uuris ka Põhja-Tallinna uue muusikavideo kohta. „Me leidsime sellise koha nagu Kiosk nr 3. Käisime kohapeal alguses seda vaatama ja kohapealsed töötajad ütlesid ka, et väga huvitav, et te siin muusikavideot teete, sest see keskkond pole vist väga meie moodi. Aga see lugu on ka veidi punk-rock’i stiilis – me vaikselt ikkagi kompame uusi piire, tahaks koguaeg teha midagi, mida veel teinud ei ole – siis me mõtlesime, et koht võiks ka teistsugune olla. Kokkuvõttes tuli äge, minge vaadake videot,” ütles Jaanus loo „Retseptid” kohta ja lisas, et tulevikus soovitakse kindlasti mingit žanrit veel proovida, mida nad varem teinud pole.

“Käts!” videopodcasti toetaja on Ubala.ee  - Eesti käsitöö kohviubade röstikoda, kus valmivad kolme kohaliku brändi tooted nagu BestBeans, Tasuja ja Avasta. Tooteid leiab Eesti jaekettidest, kuid parimad hinnad  leiab ubala.ee kodulehelt, kust saab tellida värskeid käsitöö kohviube otse koju, kontorisse või kasvõi teisele poole maakera.

Märksõnaga „KOHVIOAD“ saab Ubala.ee kodulehelt -15% soodustust! Sooduskood kehtib jaanuar 2024 lõpuni!

Videopodcasti toetaja Go3 televisioon kutsub vaatama parimat meelelahutust reklaamivabalt. Kui sa ei ole ikka vaadanud "Üks nädal Kristinaga", siis on selleks viimane aeg!

Kommentaarid puuduvad