Vihane meeleavaldaja põrutab valitsuse suunas: neid kõiki peaks natuke Jämejalas ravima!

TV3 UUDISED

Esmaspäeval kogunesid inimesed Toompeale automaksu kehtestamise vastu meelt avaldama. Planeeritavat maksu nimetati ebaõiglaseks, kuna autoomanikud maksavad juba sellist maksu kütuseaktsiisi näol. “Neid kõiki peaks natuke Jämejalas ravima, kui tõesti saaks. Seal on nii mõnigi hull enne terveks ravitud,” põrutab valitsuse suunas meelavaldusel osalenud Taimo.

Taimo toob välja lahenduse, kuidas kasvatada riigi rikkust makse tõstmata: “Kui meil on jõle vaene riik, nagu Reformierakonna suust 20 aastat kostub, et pidevalt raha ei ole, siis teeme riigikogu tasuta. Miks peab riigikogu liige saama palka? Vabatahtlikult käivad riigikogus tööl, kes on jurist, kes kingsepp ja nii edasi. Kaja Kallasel on amet olemas, ta on jurist. Ta võib teha juristi tööd ja käia vabatahlikult riigikogus tööl, ilma palgata. Miks peab tema raha saama,” räägib ta TV3 uudistele.

Taimo selgitab ka hindade kallinemisest tekkinud murekohti: “Maainimene on jäänud nii vaeseks, et ei jaksa leibagi poest osta! Nüüd lähevad kõik maksud juurde, uuest aastast kõik hinnad tõusevad, absurd.” 

Meeleavaldusel Eesti Pensionäride Ühenduste Liitu plakatit hoidev Eugen lisab: “Oleme niigi vaesed. Ükski maks ei tule meile enam kasuks. Oleks meil nii nagu Euroopas, et astmeline tulumaks, siis võiks kaaluda, et me maksaks ütleme kaks eurot, kui teised maksavad näiteks tuhat eurot, nagu Siim Kallas arvas. Siis ma oleks täitsa nõus.” 

Eesti Autoomanike Liidu esimees Priit Tammeraid kinnitab, et kütuseaktsiis juba katab kõik riigi püstitatud eesmärgid ning uuel automaksul pole mõtet: “Mida rohkem sõidad, seda rohkem maksad kütuseaktsiisi. Mida suurema autoga sõidad, seda rohkem kulutad kütust ja bensiini puhul on nii, et igast bensiiniliitri hinnast poole saab riik juba täna tanklast endale.”

Isamaa liider Urmas Reinsalu sõnul on kasu igast meeleavaldusest ja ebaõiglusele tuleb vastu astuda: “Automaks on tobe maks. Eesti rahvas ei vaja seda maksu. See halvendab Eesti inimeste toimetulekut ja selle kehtestajate eesmärk on, et inimesed loobuksid autode kasutamisest. Me oleme sellele kategooriliselt vastu.”

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, kuidas meelevaldus täpsemalt välja nägi ning millise kingituse plaanis Eesti Autoomanike Liit üle anda rahandusminister Mart Võrklaevale!

Kommentaarid puuduvad