VIDEO | Koerterünnaku tõttu peaaegu elu kaotanud noor naine kohtuistungi eel: lihtsalt halb on olla!

Tartus astus kohtu ette Monika Anton, kelle kaks suurt koera ründasid möödunud aastal 26-aastast Sandrat ja tekitasid talle eluohtlikke kehavigastusi. “Lihtsalt halb on olla, süda on paha ja pea käib ringi,” räägib noor naine vahetult enne istungit “TV3 uudistele”.

Sandral on siiani detailselt meeles 12. novembri õhtupoolik, kui naabri kaks suurt koera teda omaenda koduõuel ründasid. Naise kehal oli üle 40 haava. “Koerte hammustused jäävad auklikud ehk reitel, kus neid on kõige rohkem, need on võib-olla kõige rohkem ennast häirivad,” avaldab Sandra.

Sandra üks kõrv on poolenisti amputeeritud ja tema pealael on koerte puremise tagajärjel peopesa suurune laik. Seetõttu on noor naine sunnitud täna kandma parukat, sest sinna pole võimalik juukseid siirdada. Tänaseks on Sandrale tehtud ka mitu operatsiooni ja juba detsembris läheb ta uuesti noa alla. “Mulle paigaldatakse peanaha alla üks kotike, mis hakkab mu peanahka venitama ja umbes poole aasta pärast saab hakata peanahka kokkupoole tõmbama, et seda ala väiksemaks teha,” kirjeldab ta.

Süüdistatav koeraomanik Monika ilmus kohtumajja maskeeritult, kandes parukat, maski ja suuri prille. Tema endal süüd ei näe. Ühtlasi keeldusid nad kommentaaride andmisest. Lisaks pole koeraomanik Sandra ees tänaseks vabandanudki.

“See näitab empaatiavõime täielikku puudumist. Selle üle, et koerad ründasid, vaidlust pole. Selle üle, et koerad talle kuulusid, vaidlust pole, aga vabandust ei tule siia hetkeni,” sõnas Sandra kaitsja Olavi-Jüri Luik. “Tegemist polnud esmakordse sündmusega. Kannatanu perekond oli korduvalt ja korduvalt pöördunud nii politsei kui kohaliku omavalitsuse poole ehk süüdistatav teadis sellest probleemist väga pikaajaliselt ja ei võtnud midagi ette, et olukorda ära hoida.”

Sandra sõnul pole tema läbielatut kuidagi võimalik enam korvata ja loodab, et koeraomanikule mõistetakse võimalikult suur karistus.

Vaata lähemalt “TV3 uudiste” videoloost!

Kommentaarid puuduvad