Reklaam sulgub sekundi pärast

Venemaal on Navalnõi-protestidel kinni võetud üle 400 inimese

Venemaal on Navalnõi protestides kinnipeetud üle 400 inimese
Venemaal on Navalnõi protestides kinnipeetud üle 400 inimese — FOTO: AP/Scanpix

Venemaal on reedel ja laupäeval võetud opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi surmaga seotud spontaansetel meeleavaldustel kinni üle 400 inimese, teatas sõltumatu rühmitus OVD-Info, mis jälgib proteste Venemaal.

Teade Navalnõi surmast kajas üle kogu maailma ning sajad inimesed kümnetes Venemaa linnades läksid reedel ja laupäeval lillede ja küünaldega poliitiliste repressioonide ohvrite mälestusmärkide ja monumentide juurde, et avaldada Navalnõile austust.

Poliitilisi vahistamisi jälgiva ja õigusabi osutava rühmituse OVD-Info andmetel oli politsei laupäeva õhtuks pidanud Venemaa linnades kinni 401 inimest.

Üle 200 vahistamise leidis aset Peterburis. Seal peeti kinni ka Vene õigeusu kirikust sõltumatu apostliku õigeusu kiriku preester Grigori Mihnov-Voitenko, kes teatas sotsiaalmeedias kavast korraldada Navalnõi mälestusteenistus.

Peterburi kohtud on määranud reedel kinnipeetutest 42-le inimesele ühe- kuni kuuepäevase vangistuse ning üheksale inimesele määrati rahatrahv, teatasid kohtuametnikud laupäeva hilisõhtul.

OVD-Info andmetel määrati Moskvas vähemalt kuuele inimesele 15-päevane vangistus.

Riigi lõunaosas Krasnodari linnas on aga vahistatud üks inimene ning Brjanskis kaks.

Navalnõi meeskond süüdistas laupäeval Vene võime katses "varjata oma jälgi", kuna on keeldutud opositsioonijuhi surnukeha perele üle andmast.