Reklaam sulgub sekundi pärast

Välitingimustes kaob koroonatõendi nõue kõigile üritustele

BNS

Featured, peapilt

Valitsuse liikmed tegid põhimõttelise otsuse kaotada alates 14. veebruarist COVIDi tõendi nõue kõigile välitingimustes toimuvatele üritustele ja tegevustele.

"Oleme lähtunud põhimõtetest, et kontrollimeetmeid hoiame ainult nii kaua, kui tõesti vaja ja leevendusi teeme teaduslike põhjenduste alusel," ütles peaminister Kaja Kallas. "Täna andis teadusnõukoda oma hinnangu, et välitingimustes on viiruse leviku oht oluliselt madalam. Seega leppisime täna valitsuses kokku, et õues toimuvatel üritustel alates 14. veebruarist enam COVIDi tõendit vaja pole. Panen kõigile südamele, et kindlasti tuleb käituda ka edaspidi õues ettevaatlikult, olla hajutatult ja võimalusel kanda maski, sest omikron on ülinakkav."

Välisõhus toimuvatele tegevustele ja üritustele COVIDi tõendi nõude kaotamisel arvestati asjaoluga, et koroonaviiruse leviku risk õues on väiksem. Uuringute kohaselt saab vähem kui kümme protsenti nakatumistest seostada välitingimustes toimuvate üritustega.

Välitingimustes COVIDi tõendi kontrollimise asemel saab viiruse leviku riski vähendada ka teistel viisidel. Välitingimustes ürituste korraldajad peavad vältima inimeste tihedat kogunemist, arvestada tuleb pealtvaatajate või osalejate arvu ja hajutatusega, silmas tuleb pidada tihedamal paiknemisel inimeste koosviibimise aega, tihedamate inimeste kogunemiste korral on soovitus kanda maske.

COVIDi tõendi kaotamise nõuet väliüritustel toetab nii terviseamet kui valitsust nõustav teadusnõukoda.

Valitsus võttis täna vastu põhimõttelise otsuse. Täpsed tingimused, mille täitmisel võib välitingimustes tegevusi ja üritusi ilma COVIDi tõendit kontrollimata läbi viia, täpsustab valitsus korraldusega neljapäeval.