Välisministeerium: Iisraeli-Gaza sõjas hukkus Eesti kodanik

Iisraeli-Gaza sõjas hukkus Eesti kodanik
Iisraeli-Gaza sõjas hukkus Eesti kodanik — FOTO: 123rf

Välisministeeriumi teatas neljapäeval kahetsusega, et nädalavahetusel toimunud Hamasi terrorirünnakutes Iisraelis Gaza sektori lähedal hukkus Eesti-Iisraeli topeltkodakondsusega mees.

“Sügava kurbusega kuulsin šokeerivast teatest Eesti kodaniku hukkumisest Iisraeli vastu suunatud terrorirünnakus Gaza sektori lähedal. Avaldan kõigi Eesti inimeste nimel kaastunnet hukkunu lähedastele,” ütles välisminister Margus Tsahkna.

Lähtuvalt isikuandmete kaitsmise põhimõttest välisministeerium rohkem infot juhtunu kohta ei jaga.

Välisminister Margus Tsahkna sõnul on Iisraelist saanud tulema 35 Eesti kodanikku. 

“Meile teadaolevalt on Iisraelis veel 22 lühiajaliselt riigis viibivat Eesti kodanikku, keda me teame ja keda me proovime aidata riigist välja,” ütles Tsahkna neljapäeval valitsuse pressibriifil. 

Tema sõnul üritab Eesti koostöös teiste riikidega leida oma kodanikele kohad praegu veel käigus olevatele tasulistele lennuliinidele. “Praegu veel ei ole me massilist evakuatsiooni käivitanud,” ütles Tsahkna.  


Laupäeval alustas Palestiina äärmusrühmitus Hamas Iisraeli-vastase sõjaga, mille käigus tulistati Gazast Iisraeli suunas tuhandeid rakette ning sajad rühmituse võitlejad sisenesid Iisraeli territooriumile, kus rüüstasid sõjaväebaase, tapsid ja piinasid tsiviilelanikke ning võtsid pantvange. Iisrael vastas sõjaseisukorra väljakuulutamise, oma sõjaväe mobiliseerimise ning Gaza pommitamisega. 

Kommentaarid puuduvad