Reklaam sulgub sekundi pärast

“Transsoolised kõlbavad, aga venelased mitte?” Agressorriigi välisminister siunas olümpiakomiteed

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
Venemaa välisminister Sergei Lavrov — FOTO: Maxim Shipenkov / Scanpix

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kaebas Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ja selle juhi Thomas Bachi peale, süüdistades neid spordi õõnestamises. Seda seetõttu, et transsoolised sportlased on erinevalt Venemaa ja Valgevene sportlastele võistlema lubatud. 

Veebileht The New Voice of Ukraine vahendab Venemaa riiklikust uudisteagentuurist RIA Novosti, et agressorriigi välisminister Sergei Lavrovile pole meeltmööda Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) otsus vene sportlaste suhtes.

"Seda, mis toimub praegu spordiliikumisega ning mida teevad ROK-i juhid ja Thomas Bach isiklikult, pean ma kõigi olümpismi ideaalide reetmiseks. [Bach] ütles ühes oma kõnes, kui ta reageeris algatustele lubada transsoolistel inimestel võistelda igasugustel võistlustel: "Me ei saa sporti politiseerida, seega peame looma neile vajalikud võrdsed õigused,"" kurtis Lavrov.

Lavrovi sõnul öeldi Bachile seejärel: "Olgu, te olete politiseerimise vastu. Kas lubate võistlema Venemaa ja Valgevene sportlasi?“ Selle peale olevat Bach vastanud: „Ei, see on erinev küsimus. See ei ole politiseerimine, nad rikkusid ÜRO põhikirja."

Teadaolevalt ei osale Venemaa ja Valgevene sportlased 2024. aasta noorte taliolümpiamängudel, mis peetakse 19. jaanuarist 1. veebruarini Lõuna-Koreas.

Rahvusvahelisest Olümpiakomiteest välja heidetud Venemaad pole tänaseks ennistatud.

Allikas: The New Voice of Ukraine

Kommentaarid puuduvad