Reklaam sulgub sekundi pärast

Kiiev tugevdab kaitset Venemaa raketiohtude ja sabotööride vastu

The New Voice of Ukraine

Kiiev, Maidan Nezaležnosti
Kiiev, Maidan Nezaležnosti — FOTO: 123RF

Kiievi linna sõjaväeadministratsioon (KMDA) hoiatas oma 27. märtsi telegrammi postituses Venemaa raketirünnakute võimaliku intensiivistumise ning vaenlase luure- ja sabotaažirühmade sissetungimiskatsete ohu eest, vahendab The New Voice of Ukraine.

Vastuseks Venemaa ametnike signaalidele ballistiliste rakettide rünnakute suurenemise kohta kutsus Kiievi kaitsenõukogu kokku kiireloomulise koosoleku. Rakendati mitmeid avalikke üritusi ja transiiti mõjutavaid ettevaatusabinõusid, et tugevdada pealinna julgeolekut.

"Oht, et vaenlase sabotaaži- ja luuremeeskondadel õnnestub – koos Vene luure ja teiste Kiievi destabiliseerimiseks loodud vaenulike rühmituste toetusega – linna pääseda, on tõsine probleem," teatas KMDA.

Kuigi ennetavate otsuste üksikasju ei täpsustatud, on mõistetav, et massiürituste läbiviimise ja ühistranspordiga liiklemise reeglid võivad muutuda. Ametivõimudele on antud ülesandeks ohutuse suurendamiseks rahvarohketes kohtades valvsust suurendada.

"Rakendame ennetavalt meetmeid Kiievi ja selle elanike ohutuse tagamiseks," ütles KMDA juht Serhi Popko.

Venemaa ründas Kiievit 25. märtsil okupeeritud Krimmist välja lastud mitme hüperhelikiirusel lendavate ballistiliste rakettidega. Rakettide metsiku kiiruse tõttu anti õhurünnaku häiresignaal peaaegu samaaegselt rakettide jõudmisega Ukraina pealinna. Kuigi Ukraina õhutõrje sai rakettidele jaole, vigastasid allakukkunud rusud üle linna kümmet inimest.

Kaks raketti, mille Ukraina õhutõrje 25. märtsil Kiievi kohal alla tulistas, olid tõenäoliselt ZM22 Zircon raketid, teatas Defense Express.

Tegemist on selle raketitüübi teise teadaoleva kasutusega pärast ebaõnnestunud katset rünnata Kiievit 7. veebruaril.

Loe lähemalt SIIT.

Kommentaarid puuduvad