Reklaam sulgub sekundi pärast

Julge otsus! Opositsionäär Navalnõi matus peetakse reedel Moskvas

BNS

Johanna Alvin

Navalnõi matus toimub reedel
Navalnõi matus toimub reedel — FOTO: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi matusetalitus peetakse reedel Moskva kirikus, ütlesid poliitiku liitlased.

Lahkunud opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi matusetalitus peetakse 1. märtsil Moskvas Maryino piirkonna kirikus, kus kunagi elas Kremli kriitik ise.

Navalnõi pressiesindaja Kyra Yarmõš ütles 28. veebruaril X-i (endise nimega Twitteri) postituses, et pärast jumalateenistust maetakse Navalnõi lähedal asuvale Borisovskoje kalmistule.

Teade saabus päev pärast seda, kui Navalnõi kaaslased teatasid, et neil on probleeme teenistuse asukoha leidmisega, mis toimub kaks nädalat pärast seda, kui ametnikud kuulutasid korruptsioonivastase võitluse ristisõdija surnuks Arktika vanglas, kus ta vangistati.

Navalnõi ema on öelnud, et Venemaa ametnikud proovivad teda endiselt mõjutada salajase matuse korraldamiseks.

Vene võimud andsid Navalnõi surnukeha laupäeval tema emale üle. Selleks ajaks oli tema surmast möödas rohkem kui nädal, mis osutab liitlaste sõnul katsele vältida avalikke matuseid.

Navalnõi suri 16. veebruaril ühes Siberi põhjaosa karistuskoloonias, kus ta kandis 19-aastast vanglakaristust.

"Aleksei matused peetakse 1. märtsil kell 14.00 Marjino Kurbuse kustutaja jumalaema kirikus," teatas Navalnõi meeskond kolmapäeval sotsiaalmeedias.

Opositsioonijuht maetakse läheduses asuvale Borissovi kalmistule, lisati teates.

Navalnõi meeskonna sõnul oli raske leida kirikut, mis olnuks valmis matusetalitust läbi viima.

"Me hakkasime 1. märtsiks kirikut ja saali otsima. Igal pool keelduti meile midagi andmast. Mõnes kohas öeldi, et see on keelatud," rääkis eksiilis viibiv opositsionäär Ivan Ždanov.

"Sõnum ei ole meile tähtis. Aleksei tuleb maha matta," ütles ta ja lisas, et hüvasti jätta soovijail tuleks varakult kohal olla.

Kommentaarid puuduvad