Reklaam sulgub sekundi pärast

“Enneolematu diskrimineerimine!” Olümpiakomitee otsus pahandab Venemaad

BNS

ROK-i teatel ei lubata Vene sportlastel osaleda olümpiamängude avatseremoonial
ROK-i teatel ei lubata Vene sportlastel osaleda olümpiamängude avatseremoonial — FOTO: 123rf

Venemaa väljendas kolmapäeval pahameelt Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) seatud tingimuste pärast, kuna ROK-i teatel ei lubata Vene sportlastel osaleda olümpiamängude avatseremoonial.

"Oleme nördinud Rahvusvahelise Olümpiakomitee seatud enneolematult diskrimineerivate tingimuste pärast," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

ROK teatas teisipäeval, et nii vene kui valgevene sportlased, kel on lubatud võtta osa Pariisi suveolümpiast neutraalse lipu all, ei saa siiski osaleda avatseremoonial.

Neutraalse staatusega üksiksportlased (pr. k. - Athlètes individuel neutres, AIN) nii Venemaalt kui Valgevenest "ei osale delegatsioonide ja meeskondade paraadil avatseremoonia ajal, kuna nad on üksiksportlased," ütles ROK-i kõrge ametnik James Macleod pärast olümpiakomitee juhatuse koosolekut Lausanne'is.

"Ent neile antakse võimalus üritusest osa saada," lisas Macleod.

AIN-id on tema sõnul küll kohal, ent neid ei kaasata reisijatena paadiparaadile Seine'i jõel.

Mõlema riigi sportlastel keelati juba varem osalemine paraolümpia avatseremoonial, mis algab Pariisis 28. augustil, veidi enam kui kaks nädalat pärast suveolümpia lõppu.

ROK teatas detsembris, et Venemaal ei lubata osaleda 2024. aasta olümpiamängudel, ent rohelise tule said nii vene kui valgevene sportlased, kui nad võistlevad neutraalse lipu all ega toeta aktiivselt sõda Ukrainas.

Alates sestsaadik, kui Moskva okupatsioonivägi tungis Ukrainasse 2022. aasta 24. veebruaril ja vallandas täiemahulise sõja, on Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud paljudel spordialadel ja võistlustel ohtralt sanktsioone.

Viimase aasta jooksul on rida olümpiaalasid aga leevendanud piiranguid, lubades mõlema riigi sportlastel võistlustele naasta, kuid seda rangetel tingimustel.

Siiski, nii venelased kui valgevenelased on jätkuvalt tõrjutud kõrvale kergejõustiku aladelt.

Kommentaarid puuduvad