Reklaam sulgub sekundi pärast

12 naist kaebavad FBI kohtusse: meid ei kaitstud Jeffrey Epsteini seksuaalse kuritarvitamise eest

Jeffrey Epstein 2017
Jeffrey Epstein 2017 — FOTO: TT News Agency / Scanpix

CNN kirjutab, et 12 väidetava ohvri sõnul võimaldasid FBI "korduvad ja jätkuvad ebaõnnestumised, viivitused ja tegevusetus" seksuaalkirjategijal Jeffrey Epsteinil oma seksuaalset ärakasutamist ning kupeldamist üle 20 aasta jätkata. Nüüd on käimas protsess, kus ohvrid kaebavad FBI kohtusse.

New Yorgi lõunapiirkonnas esitatud hagis väidetakse, et FBI hooletus võimaldas 12 väidetava ohvri jätkuvat seksuaalset kuritarvitamist, kelle nimesid hagis ei nimetata.

"Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) võimaldas üle kahe aastakümne Jeffrey Epsteinil kuritarvitada ja seksida paljude laste ja noorte naistega, kuna [FBI] ei täitnud oma tööd, mida ameeriklased neilt ootasid ja mida nende enda reeglid ja määrused nõuavad: uurida aruandeid, näpunäiteid ja tõendeid, mis neil Epsteini ulatusliku seksuaalse kuritarvitamise ja seksikaubanduse kohta olid ning kaitsta tema ohvriks langenud noori naisi ja lapsi," seisab kohtuasjas.

Väidetavad ohvrid nõuavad täpsustamata summas kahju hüvitamist, mille suurus määratakse kohtuprotsessil. Kohtuasjas öeldakse ka, et nad toetavad FBI Epsteini puudutavate dokumentide redigeerimata avaldamist väitega, et need dokumendid ja failid on endiselt suures osas pitseeritud.

"See on esimene samm jõudmaks põhjalikuma käsitluseni selle kohta, mis on meile hiljuti selgeks saanud – FBI ei süvenenud hooletuse tõttu aastaid selgetesse tõenditesse, mille kohaselt tegeles Jeffrey Epstein seksuaalse kuritarvitamisega," ütlesid Jane Doe [ingliskeeles kasutatav varjunimi] advokaadid Jennifer Plotkin ja Nathan Werksman kirjalikus avalduses. "Ebaõnnestumine seda teha põhjustas meie klientidele korvamatut kahju."

Kohtuasjas väidetakse, et aastatel 1996–2005 sai FBI püsivalt otseseid teateid ja kaebusi naiste ja alaealiste laste ebaseadusliku seksikaubanduse, seksuaalse kuritarvitamise ning Jeffrey Epsteini ja tema kaaslaste poolt toime pandud inimõiguste rikkumiste kohta. "Vastusena ei võtnud FBI kaebusi ja detaile arvesse ega uurinud neid ning ei järginud protokolli ega juhiseid, hoolimata usaldusväärsetest teadetest lasteprostitutsiooni ja seksiga kaubitsemise kohta."

Epstein ei tunnistanud end süüdi seksuaalses ahistamises ega kupeldamises ning suri vanglas 2019. aastal. Ametliku versiooni kohaselt oli tegu enesetapuga. 

CNN-ile öeldi FBI-st, et nemad kohtuvaidlusi ei kommenteeri.

Loe lähemalt SIIT.

Kommentaarid puuduvad