Reklaam sulgub sekundi pärast

Valimispettus? Keskerakond kahtlustab Tallinna linnapea valimisel sedelite märgistamist

BNS

Linnapea Jevgeni Ossinovski
Linnapea Jevgeni Ossinovski — FOTO: Priit Simson/Delfi

Keskerakondlase Marek Jürgensoni teatel märgistati pühapäeval Tallinna linnapea valimisel kahes viimases valimisvoorus sedeleid ehk rikuti hääletamise salajasust, kirjutab Postimees. 

Kolmapäeval vaatasid Keskerakonna saadikud koos linnaametnikega hääletussedelid uuesti üle ning avastasid, et kolmanda vooru valimissedelitel ilmneb korrapära, mis viitab sellele, et sedelid on teadlikult märgistatud ning seega on rikutud hääletamise salajasuse nõuet, vahendab Postimees.

Keskerakonna fraktsiooni liige, volikogu aseesimees Marek Jürgenson ütles ERR-ile, et hääletussedelil oli "poolt" kasti iga võimuliidu erakond saanud oma nurga - vasak üleval, vasak all, parem üleval, parem all - ehk iga fraktsiooni liige tegi oma risti või linnukese just sellele fraktsioonile antud nurka ning hääli kontrollides sai see tähelepanek kinnitust.

Tehniliselt võttes polnud sedelid rikutud, kuid Jürgensoni sõnul tekkib küsimus, kas sellise käitumisega on tagatud hääletamise salajasus.

Pühapäeval kogus Jevgeni Ossinovski (SDE) kolmandal katsel 79 liikmega Tallinna volikogus 41 häält. Hääletamisel osales 41 volikogu liiget. Teises voorus sai Ossinovski 39 saadiku toetuse, vastuhääli polnud. Seega jäi tal linnapeaks saamisest puudu üks hääl ning volikogu otsustas 39 poolthäälega korraldada veel kolmandagi hääletusvooru.

Kommentaarid puuduvad