Reklaam sulgub sekundi pärast

Valged jõulud või mitte? Metsavana ennustus pühadeks: seapõrn näitab, et…

Joonatan Pärn

Metsavana sõnul saab kinnitada, et tänavu tulevad valged jõulud.
Metsavana sõnul saab kinnitada, et tänavu tulevad valged jõulud. — FOTO: TV3

Metsavanana tuntud ilmatark Arvo Saidla kinnitab, et vaatamata peatselt saabuvatele plusskraadidele ei kao lumi kuskile ning sel aastal on oodata valgeid jõule.

"Mul on siin tänase seisuga 36 sentimeetrit lund. Troopika peaks tulema, et lumi ära läheks," räägib Metsvana hetkeolukorrast Raplamaal. Ta lisab, et tõenäosus valgeteks jõulupühadeks on sel aastal sada protsenti ja rohkemgi.

"Sain eelmisel nädalal ka teise seapõrna (sel aastal). Seapõrn näitab, et ilm trikitab enne ja peale jõule, aga vähemalt sisemaal suurt sula ei tule. Saarte peal võib sula tulla. Homme ja ülehomme on kõva lumesadu, neljapäeval on veel pool päeva lumesadu. Mina ei näe küll, et lumi ära läheks. Meie juures Rapla ligidal lõi (ilma) selgeks, praegu on seitse kraadi külma ja mina ei näe küll kuskil sula," selgitab ta.

Külma ilma jätkumist ennustavad ka Metsavana õuel söömas käivad linnud

"Linnukene teab et, kui rasvakihti ei ole, siis on jama. Puukoristaja on siin ja musträstas näitas ennast. Tavaliselt ta ei tule kunagi nii vara. Seapõrn, mis ma sain, kuulus küllaltki noorele põrsale. Jahimehed ütlesid, et rasvakiht oli nii paks, et selline tunne nagu oleks põrsa asemel polaarrebane," sõnab Metsavana. Ta täpsustab, et linnud ja loomad tunnetavad, millal peab hakkama rasva koguma, et külm pakane naha vahele ei poeks.

Ilmatarkade ennustused erinevad Metsavana sõnul sel aastal seinast-seina

"Selle aasta ennustused ilmatarkade poolt on seinast seina erinevad. Osad ütlesid, et ei tule üldse lund, mina mõtlesin ka, et lumi nii varakult ei tule, aga midagi teha pole, teinekord vaist ei ütle ka nii nagu on päriselt," nendib Metsavana.

Ta lisab: "Praegu oponendid ütlevad, et lume all on maa sulanud. Mina ütleks niimoodi, et ma siin oma põllu peal küll ei tähelda, et maa oleks lume all sulanud. Võid kangiga lüüa ja maa on külmunud. Üldiselt on niimoodi, et mul on info igalt poolt: Ida-Virumaalt, Lõuna-Eestist, Pärnu kandist. Ma olen natuke teist teed läinud, et mul on igalt poolt info olemas."

Näita 4 kommentaari

Tegelikult metsavana oma seapõrnaga…. talve ei olevat tema põrna järgi enne jaanuari oodata

Vasta

Täpselt. Alles novembri alguses vist oli, kui see vana ütles et enne veebruari õiget suusailma ei tule. Nüüd räägib täpselt vastupidist juttu :D

Vasta

Siin patrab vana metsast, et hoopis Vaist veab vahel alt !!!
Rohkkonnad ja mereline kliima ikka otsustab, mitte vanake metsast….

Vasta

…..nii paksult maas—-ilm on soojem ja õues parem liikuda,pole vaja nii paksult riidesse panna ning muidugi kodud ka soojemad. Suurte külmakraadidega on ka kodud külmemad ja küttekulud suuremad
Ja need,kel väiksem palk või pension ,ei pea maksma nii suuri küttekulusid ning ahju kütmiseks pole samuti vaja palju puid tassima .
Annaksin veidi nõu neile,kes peavad pliiti või ahju kütmiseks puid tuppa tassima—–pliiti jaoks puude toomiseks kasutage sangadega poekotte ja samuti ka ahjupuude jaoks.
Tassige mitu kotitäit puid tagavaraks tuppa (kööki),siis ei pea iga päev tassima !!!!!!!Paljugi,mis järgmine päev tuua võib!!!!!!Ka siis,kui tervis kipub alt vedama.
Võtke käiku igapäevased riidest poekotid ja kui kellegil on ,siis ka suuremad Selveri plastikkotid või muude poodide jaoks toodetud mahukad poekotid. Kunagi toodeti ka Rimi ja Prisma poeketi jaoks päris mahukaid kotte. Või hoopis suuremaid reisikotte,kuhu mahuksid pikad ahjupuud ära.
Tugeva tuule ja krõbedate kraadidega pole kuigi tore õue puude järgi minna. Ja nii saab ka suuremaid lapsi puude toomiseks kasutada ,ikka töökasvatuse põhimõttel.

Vasta