Üks hoop teise järel: insuldi tõttu halvatuks jäänud näitleja Andres Oja võitleb visalt

Kolme lapse isa ja armastava elukaaslase Andres Oja jaoks oli 2022. aasta juuni algus saatuslik. Kahest raskest diagnoosist ja ränkadest katsumustest hoolimata tõusis ta jalule ning võitleb visalt edasi.

Andres Oja on Eesti näitleja, kes lõpetas Lavaka 23. lennu 2008. aastal, millest järgnevad aastad töötas ta näitlejana Ugala Teatris. Oma kodu ehitas ta Viljandi külje alla, kus elab tänagi, olles hetkel vabakutseline näitleja. Praegu 39-aastase mehe õudusunenägu algas eelmise aasta kevadel, kui ta otsekui sundmõtte tõttu otsustas meestearsti juurde kontrolli minna. „Arst küsis, miks sa tulid, ma ütlesin, et niisama tulin kontrolli. Arst ütles, et tahaks ultraheli teha. Viskasin pikali ja arst vaatas ultraheliga ja ütles, et väga hea, et tulin, sest on munandivähi kahtlus,“ ütles Andres, kes sai pärast seda aja uroloogi juurde, kes tal diagnoosi kinnitas.

Oma kümme suveetendust jõudis ta ära mängida, pärast mida tuli minna haiglasse. Tartusse jõudis ta kell 1 paiku öösel, ta võeti haiglasse ja hommikul viidi kohe operatsioonile. „Kirurg tuli ja ütles, et kõik läks hästi, aga nüüd saadame tulemuse patoloogiasse ja kui tuleb vastus, anname teada. See võttis aega 3-4 nädalat ja siis helistas kirurg ja ütles, et sealt leiti kahte tüüpi kasvajarakke. Kuna ühed olid eriti agressiivsed olnud, panin onkoloogi juurde aja.“ Onkoloog määras uued analüüsid, millest tuli välja, et kuigi operatsioonist on möödas kuu, pole kasvajamarkerid alla läinud. See tähendas uut katsumust – keemiaravi.

Pärast keemiaravi läks Andrese enesetunne ja olek järjest hullemaks. „Pärast teist korda, kui olin saanud kätte nädalase laksu ja tulin reedel koju, siis oli pööraselt halb olla. Ärkasin laupäeval vastu pühapäeva öösel üles ja tundsin tualetis käies, et vasak käsi on surnud, nagu sipelgad jookseksid,“ ütles Andres, kes pärast seda otsustas mitte keemiaravisse enam minna.

Andres toodi kodu lähedal asuvasse Viljandi haiglasse 2022. aasta septembris, kus ta veetis kaks nädalat liikumatult. Sealt edasi saadeti Andres Tartusse taastusravile.

2022. aasta 11. septembril insuldi saanud ja halvatuks jäänud Andres suutis oktoobri teises pooles omal jalal läbida Tamme staadionil 400 meetrit. Mehe sõnul on vaja olla positiivne ja võtta endale kindel siht, mida saavutada. Tohutu töö läbi iseenda ja oma füüsisega õnnestus Andresel mingi ime läbi oma unistus teoks teha.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad