Reklaam sulgub sekundi pärast

Transpordiamet hoiatab: seitsmes maakonnas on jäävihma tõttu rasked ilmaolud!

BNS

Transpordiameti teatel on teisipäeval jäävihma ja libeduse tõttu keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti.
Transpordiameti teatel on teisipäeval jäävihma ja libeduse tõttu keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. — FOTO: Andres Putting / Delfi Meedia

Transpordiameti teatel on teisipäeval jäävihma ja libeduse tõttu keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti.

Alates kella 9-st kuulutas transpordiamet välja ka Valga- ja Tartumaa riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel täna liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel. Rasked ilmaolud kehtivad teisipäeval vähemalt kuni kella 18-ni.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on kohati muutunud ülilibedaks ja raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Olukorra teeb keerulisemaks tugev kirde- ja idatuul kuni 16 m/s. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb -2 kuni -8 kraadi vahele.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.