Reklaam sulgub sekundi pärast

Tasub juba täna teada: järgmise aasta tuludeklaratsioon sisaldab mitmeid muudatusi

Tulude deklareerimine algab taas 15. veebruaril ja kestab kuni 30. aprillini. Kui sellel aastal veel suuremaid muutusi tuludeklaratsiooni esitamisel ei ole, siis juba praegu võiks endale teadvustada, et järgmine aasta toob endaga kaasa maksuseaduste muudatused.

Suuremad muudatused 2024. aastal toovad kaasa näiteks selle, et enam pole võimalik teha mahaarvamisi täiendavalt alates teisest lapsest. "Maksuvaba tulu ei saa enam laste pealt arvestada. Samamoodi ei saa maksuvaba tulu anda üle abikaasale, mis varem oli võimalik. Ära kaob ka kodulaenuintresside mahaarvamise võimalus," ütles Maksu- ja Tolliameti füüsilise isiku teenusejuht Annika Oja.

"Sellel aastal suuremaid muudatusi ei ole. Põhilised muudatused puudatavad seda, et vanaduspensioniealistel inimestel oli 2023. aastal erinev maksuvaba tulumäär töölkäivast isikust," lisas Oja.

Kas on midagi sellist, mida eeltäidetud vormist ei leia ning mida lisatulu teenivad inimesed peaksid vaatama ja arvestama? Väga oluline oleks kindlasti vaadata seda, kui on mõne platvormi kaudu teenitud tulu. Näiteks müüdud kaupasid või osutatud teenuseid, üüritulu saadud. Need asjad tuleb inimesel endal kõik üle vaadata ja deklaratsioon nende alusel täita. Kinnisvaraga tehingud meil on suures pildis ette täidetud, sest meil on maa-ameti andmed. Aga kes tunneb, et seal pole päris õige või ta peab seal korrigeerima, näiteks võtma maa soetusmaksumusi, siis see pool tuleb üle vaadata," kommenteeris Oja.

Investeerimiskonto kasutajate arv on viimasel ajal üha kasvanud. Näiteks aastatel 2021. ja 2022. kasvas see 1,2 korda ja kasu suurenes 1,5 korda.

"Tähtajaliste hoiuste intressid on väga palju kasvanud ja me näeme ka erinevatest andmetest, et neid hoiuseid kasutatakse ja tähtajaliste hoiuste intresse saab deklareerida erinevalt: nii investeerimiskonto süsteemis kui investeerimiskonto süsteemi väliselt. Siinkohal ongi oluline tähele panna, et kas pangas on tehtud õiges kohas linnukesed või kuidas seda deklareeritakse. Neid peaks kindlasti meeles pidama ja üle vaatama. Veel võib-olla investeerimiskonto osas tasuks meeles pidada, et te saadaksite õiged andmed. Pankades on loodud süsteemid, kuidas andmeid saata ja inimesed peaksid selle ise üle vaatama. Selle saab üsna automaatselt teha, aga seal peaks ikkagi ise järgi pidama, et saadetakse õiged andmed ja oleks õigesti täidetud," ütles Maksu- ja Tolliameti tulumaksu osakonna juhataja Madis Laas.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad