Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinna linnavalitsus kutsus jäävihma eel kokku kriisikoosoleku

Ilmaprognooside järgi võib Tallinnas lähipäevil sadada jäävihma ning suurem oht saabub teisipäeva hommikutundidel, hoiatab pealinna valitsus, mis kutsus ekstreemse ilmastiku tõttu kokku ka kriisikoosoleku.

"Seoses jäävihmahoiatusega kutsusime täna kokku kriisikoosoleku, et olukorrale reageerimise juhised ja koostöö kõigi ametkondadega läbi käia," ütles abilinnapea Vladimir Svet. "Oleme andnud linnatänavate hoolduspartneritele korralduse teostada ennetavat libedusetõrjet ja eelhoiatuse suunata vajadusel tänavatele kogu ressurss. Samuti oleme rõhutanud lepingupartneritele, et prioriteediks on ühistranspordipeatuste, tõusude, treppide, ülekäiguradade ning eriti laste- ja tervishoiuasutusteni viivate teede tähtaegne ja nõuetele vastav hooldus. Kuid ka kõigi nende meetmete juures võib teedele kiiresti tekkida ülimalt libe jääkiht, seega palume nii jalgsi kui ka autoga liiklemisel olla igal juhul väga ettevaatlik ja jälgida ilmateadet."

Prognoositud jäävihm teeb ohtlikult libedaks nii kõnniteed kui ka sõiduteed ja ettevaatlikkusele kutsutakse kõiki liiklejaid. Tallinna tänavatel hooldustöid tegevad partnerid on kõrgendatud valmisolekus teostada ennetavat libedusetõrjet.

Mupo patrullautod on varustatud puistematerjaliga ja on samuti libeduse tõrjel igati linlastele abiks. Linnaosavalitused jagavad tasuta graniitsõelmeid korteriühistutele, sõelmete saamiseks tuleb korteriühistutel pöörduda oma linnaosavalitsuse poole, mille leiab leheküljelt www.tallinn.ee/est/Linnaosavalitsuste-kontaktandmed.

"Paneme kinnistuomanikele südamele, et nende hooldatavad kõnniteed vajavad jäävihma korral eriti intensiivset hooldust, vajadusel on vaja libedusetõrjet teostada ka mitu korda päevas. Keskkonna- ja kommunaalamet ning linnaosad on hankinud libedusetõrjeks piisavalt graniitkillustikku, mida jagatakse ning ollakse valmis puistama lähipäevade jooksul," rääkis ameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. "Enamkäidavatesse ja -kasutatavatesse ühistranspordipeatustesse on paigaldatud ligemale 300 puistematerjalikonteinerit libeduse tõrjumiseks. Ohtlikumate treppide ja tõusude lähedusse paigaldatakse täiendavalt sõelmekotid. Soovitame kõigil jälgida ilmateadet, jalakäijatel tuleks veenduda jalanõude sobivustes talvetingimustega ja enne ülekäigurajale astumist veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, sest libedus võib pikendada sõidukite pidurdusteekonda."

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Kommentaarid puuduvad