Reklaam sulgub sekundi pärast

Rõõmusõnum! Vaata, kui palju tõuseb järgmisel aastal miinimumpalk

"TV3 uudised" vahendab, et maikuu lõpus sõlmiti heatahte kokkulepe, et tuleval aastal tõuseb miinimupalk. Nüüd jõuti ka ühisele otsusele, kui palju see tõusma peaks.

Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas sõnab, et järgmisel aastal saab kuiseks alampalgaks olema 820 eurot. See on 95 eurot rohkem kui tänavu ja kasv on 13%. "Loodetavasti see on heaks uudiseks nii palgasaajatele ja on ka vastuvõetav tööandjatele. Küll aga on majandusolukord muutunud poole aastaga kehvemaks kui olid kevadel ootused. See oli ka tööandjate soov kohendada palgaootusi," sõnab ta.

Algse kokkuleppe kohaselt toimub alampalga tõstmine astmeliselt, moodustades 2024. aastal 42,5%, 2025. aastal 45%, 2026. aastal 47,5% ja 2027. aastal 50% keskmisest palgast. Majanduskriisit tingituna kohendasid tööandjad esimest tõusu veidi väiksemaks, seega tõsteti kompromissina alampalk 42,1% keskmisest palgast.

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul pole antud teema valitsuse jaoks nokkida ning valitsus ei saa öelda, kui suur peaks olema alampalk. Vaadates tulevikku, võib öelda, et alampalk hakkab tõusma keskmisest palgast kiiremini. See on oluline ennekõike nende inimeste jaoks, keda eelseisev maksutõus kõige enam mõjutab.

Vaata täpsemalt "TV3 uudiste" videoklipist!