Reklaam sulgub sekundi pärast

Palju või vähe? Haridustöötajate hoiatusstreigil osales just nii palju õppeasutusi

Klassiruum
Klassiruum — FOTO: TV3

Haridustöötajate hoiatusstreigil reede hommikul osales keskpäevase seisuga üle-eestiliselt vähemalt 544 õppasutust, neist umbes 230 olid lasteaiad. 

Streigi korraldanud Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) esimees ja üleriigiline streigijuht Reemo Voltri sõnul saab tulemusega väga rahule jääda, osalusprotsent oli arvestatav ja erinevate ühiskonnagruppide toetus muljetavaldav.

"See peaks andma valitsusele tugeva sõnumi – meiega peab arvestama! Olukord haridusmaastikul on kriitiline ja vajab lahendusi. Haridus laob vundamendi iga riigi edukusele, investeerimine haridusse on investeering ühiskonda," ütles Voltri.

Reedel kell 14 toimub Tartus riikliku lepitaja vahendusel kolmepoolne kohtumine EHL, haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu osalusel.

"Loodame seal konstruktiivsetele läbirääkimistele, mis on suunatud haridustöötajatele lahenduste leidmisele ka pikas perspektiivis," ütles Voltri. "Kui aga valitsuse esindajad tulevad taas soovitustega õpetajatel tegeleda hoopiski automaksu kogumisega ei jää muud üle kui hakata planeerima pikemat streiki," lisas ta.