Reklaam sulgub sekundi pärast

Millal läheb soojaks? Metsavana ennustab kuupäeva täpsusega, kuna saabub kevad

Joonatan Pärn

Metsavana sõnul valitseb märtsikuus veel talv ning sadada võib isegi lumelisa. Kevad saabub alles aprilli keskpaigas ning ka maikuu tuleb soe ja päikeseline. Siiski võib ilmaga üllatada juunikuu: jaanipäevaks on taaskord oodata jahedamaid temperatuure.

"Märtsis on kaks kolmandikku päevadest päikeselised, aga öösiti on külm. Ida- ja Kagu-Eestis võib veidi rohkem külma olla, paarikümne kraadi ligidale, aga üldiselt üle kümne kraadi ei pigista," ennustab Metsavana. Tema sõnul jätkuvad külmad ilmad kuni 20. märtsini ning lumi ei kao veel kuskile.

"Terve märts on talv ja kuu teisel poolel võib isegi lund juurde tulla. Aprilli alguses on veel mõned miinuskraadid ja kuu teisel poolel on juba kevad," lisab ta, kinnitades, et kevad peaks kohale jõudma umbes 15. aprilli paiku.

"Maikuu tuleb väga ilus: soe ja sademeid on vähe. Juuni alguses ei ole ka ilmal väga viga, aga enne jaanipäeva keerab ilma ära. Kui mõni loodab, et saab heina tegema hakata, siis ma küll ei soovita. Juuli ja august on aga väga ilusad," nendib Metsavana.

Tema sõnul on praegu käimas viie aasta pikkuse ilmatsükli kolmas aasta. "Kaks aastat on veel samasugust talve ja samasugust suve."

Vaata täpsemat ilmaennustust artikli päises olevast videost!

Näita 4 kommentaari

“Kunas” on see sõna, onju?

Vasta

Kui praegu on 5 aastase tsükli 3s aasta, ja kaks aastat tulevad veel samasugused, siis peaksid ju eelmine ja üleeelmine sarnased olema. Aga ei olnud. Üleeelmine suvi oli meeletult palav. Eelmine aasta oli sooja suveilma väga vähe, juba augustis olid sügise ilmad. Lugesin artiklit kliimasoojenemisest, ja et eelmine aasta olevat rekordiliselt soe olnud ( lubage ma naeran. Kreeka metsatulekahjud mis kliimasoojenemise kaela taheti veeretada olid süütamise tulemus, mahu ka kanadas) , ja selle all kommentaare kui külm suvi ja sügis olid, üks kommija oli kanadast, teine inglismaalt, siis mauritaniuselt, ja mina esindasin ida euroopat. Ja isegi rootsi suusavõistluste ajal räägiti kuidas neil rootsis tuli erakordselt vara lumi maha ja käi maha nii et mina ei näe üleeelmise ja eelmise aasta ilma vahel mingit seost

Vasta

Kulla Joonatan, sinu jutu pealkiri ei ühti kuidagi selle artikli sisuga. Loe kõik hoolikalt läbi, siis mõtle ning kirjuta uuesti.

Vasta

No sellist jura mida suust välja ajab võin isegi mina rääkida,märts on väga soe juba ja see kestab veel külma muidugi tuleb veel.

Vasta