Reklaam sulgub sekundi pärast

Mainekas Saksa väljaanne Bild avaldas salajased lekitatud dokumendid: Putin plaanib rünnata Balti riike

BILD
BILD

Saksa väljaanne BILD avaldas salajased dokumendid, kust ilmnevad uskumatud plaanid, mis Venemaal ja Putinil varuks võivad olla. Need puudutavad ka Eestit. Plaani kohaselt tahab Putin Balti riikidele ja Poolale käesoleva aasta juulis küberrünnaku korraldada.

Vene väed jätkavad pingutusi Ukraina aladel, kuid Saksa Bundeswehr valmistub veelgi hullemaks stsenaariumiks – BILDi uurimise kohaselt on Venemaal plaan korraldada hübriidrünnak NATO idapoolsele küljele. Salajases dokumendis ("Salajane teave – ainult ametlikuks kasutamiseks") seab Saksamaa kaitseministeerium üksikasjalikult paika võimaliku "konflikti tee" ründava Venemaa ja lääne kaitsealliansi vahel.

Stsenaarium: eskaleerumine võib alata juba veebruaris

Dokumendis on välja toodud strateegilised tegevused koos täpsete asukohtadega nii Vene kui ka lääne poolt. Dokumentide kohaselt saab kulminatsiooniks olema sadade tuhandete NATO vägede liigutamine ja sõja vältimatu puhkemine 2025. aasta suvel.

Salajane Bundeswehri stsenaarium "Liidu Kaitse 2025" algab 2024. aasta veebruaris. Dokumentide järgi käivitab Venemaa siis veel ühe mobilisatsioonilaine ja kutsub armeesse lisaks veel 200 000 sõdurit.

Selle tulemusena – toetudes nõrgenevale läänetoele Kiievi suunas – käivitab Kreml kevadise rünnaku, mis on 2024. juuniks edukas ja tõrjub Ukraina armee järk-järgult tagasi.

Stsenaariumi kohaselt algab juulis Venemaa rünnak lääne suunas, alguses varjatult, hiljem üha avatuma iseloomuga.

Küberrünnakud ja muud hübriidsõja vormid, peamiselt Balti riikides, viivad pidevalt uute kriisideni. Venemaa hakkab õhutama etniliste vene vähemuste rahutusi Eestis, Lätis ja Leedus.

Tegevuste tagajärjel, stsenaariumi järgi, kasutab Venemaa ettekäänet suurõppuse "Zapad 2024" käivitamiseks 50 000 sõduriga lääneosas Venemaal ja Valgevenes alates septembrist.

Venemaa esindaja nimetas mainitud dokument ja BILDi artiklit "eelmise aasta horoskoobiks" ning lükkas ümber kõik väited sellesugusest stsenaariumist.