Lugejate tormifotod | Päästeameti tuuline nädalavahetus möödus äärmiselt töiselt

Möödunud nädalavahetusel räsis torm kogu Eestit ning selle järgsed parandustööd käivad siiani. Kui palju tööd oli aga Päästeametil ning kuidas on üleüldine valmisolek tormideks, uurisime päästetööde osakonna juhataja Viktor Saaremetsalt.

Kuidas valmistub Päästeamet säärasteks tormideks? Kas on rohkem päästjaid tööl?

Päästjad ei valmistu tormideks kuidagi eriliselt, samuti ei ole neid tööl tavapärasemast rohkem. Laias laastus valmistame me endid sellisteks tegevusteks ette igapäevaselt – tormist põhjustatud tagajärgedega tegelemiseks soetame muuhulgas spetsiifilist varustust ja õpime seda kasutama, mis teeb meie reageerimise operatiivsemaks ja professionaalsemaks. Valmisolek on vajadusel kaasata ka partnereid ja päästjaid kodusest valmisolekust.

Päästeamet kõikjale ei jõua. Kui suur roll on tormi ajal vabatahtlikel päästjatel ning kas nad võivad kõikide probleemidega tegeleda? (Nt Kas vabatahtlik võib iseseisvalt tegeleda puuga, mis on kukkunud elektrimasti traatidesse ning on süttimisohtlik?)

Vabatahtlikel päästjatel on väga suur roll, tormikahjude likvideerimisel on neist loomulikult väga suur abi, iseäranis maapiirkondades. Vabatahtlikud päästjad tegid nädalavahetuse jooksul ligi 700 väljasõitu, millest 600 lahendasid iseseisvalt. Elektriliinidesse kukkunud puudega ei saa tegeleda ei vabatahtlik ega kutseline päästja enne, kui elektrilevi tehnikud on liinides elektri välja võtnud.

Milline oli kõige sagedasem mure, millega tormi ajal teie poole pöörduti? Kui palju on Päästeametil rolli tormi tekitatud kahjude likvideerimisel?

Päästeamet sai alates 6.  oktoobrist ligi 1700 väljakutse tormikahjusid likvideerima. Kõige rohkem väljakutseid oli Harjumaal – veidi üle 600. Väga palju tööd oli kukkunud puude likvideerimisega, aga kõva tormituul lennutas ka igasuguseid muid esemeid, millest aga jõud üle käis. Keerukamad sündmused olid seotud korrusmajade ehitustellingutega.

Päästjad likvideerivad esmase ohu (nt teedele kukkunud puud, ohtlikult laperdavad katused, reklaamplakatid jms), edasine jääb juba omaniku korraldada.

Vaata lugejate fotosid tormist!

Kommentaarid puuduvad