Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas siis ikkagi jääb? Automaksu tabab üks tagasilöök teise järel

"Seitsmesed uudised" vahendab, et automaksuplaan saab järjest tagasilööke ning tänaseks teatasid mitmed organisatsioonid, et ei ole automaksuga nõus. Teiste hulgas teatas sellest reformierakondlasest rahandusministrile ka üks koalitsioonipartner, lisaks vallad ja linnad üle Eesti.

Omavalitsuste katusorganisatsioon Eesti Linnade ja Valdade Liit ei kooskõlastanud mootorsõidukimaksu seaduseelnõu väljatöötamist kavatsust. Liit leiab, et mootorsõidukimaks karistab suures osas neid inimesi, kes on teinud otsuse elada väljaspool linnu, hoiavad elus maakohti ja külasid ning pansutavad seeläbi Eesti julgeolekusse. Lisaks paneb liit pahaks, et liit ei jaga maksust kogutavaid tulusid omavalitsustega, kuigi mõju linnade ja valdade majanduslikule olukorrale on ilmselge.

Erakonna Eesti 200 Riigikogu fraktsioon teatas, et soovib küll üldiselt automaksu kehtestamist, kuid leiab, et rahandusministeeriumi poolt juulis kooskõlastusringile saadetud automaksu kavatsust praegusel juhul toetada ei saa. Eesti 200 paneb peamiselt pahaks, et automaks karistaks auto omamist, mitte selle kasutamist ning automaks karistaks ka maapiirkondade inimesi.

Vaata lähemalt päises olevast videost!