Reklaam sulgub sekundi pärast

Krõbe pakane või pehme talveilm? Metsavana teeb ennustuse aastavahetuseks

Joonatan Pärn

Metsavana ennustab, milline ilm ootab meid ees aastavahetusel.
Metsavana ennustab, milline ilm ootab meid ees aastavahetusel. — FOTO: TV3

Metsavana sai nädalapäevad enne jõule jahimeestelt kingituseks kolm seapõrna, mille abil saab tulevat ilma kõige täpsemini ennustada. Tema sõnul näitavad kõik kolm seapõrna, et suurem talv on alles ees.

"Selge pilt on ees, mis on tulemas. Mulle tuli jõulukingitus ja nädalapäevad enne jõule sain kolm seapõrna. Need näitasid ilusasti ära ka selle lume, mis oli novembris. Seapõrn näitab ilma kõige paremini, kui see on saadud nädalapäevad enne jõule," räägib Metsavana.

"Rääkisin jahimeestega: need kolm viimast siga olid daamid, vanem daam oli kolmeaastane ja teised aastased. Neil oli ühine tohutu rasvakiht, mis tähendab, et talv alles tuleb," lisab ta.

31. detsembriks on oodata sula ja sajuta ilma

"31. detsembril on sula. Üldiselt peaks vana-aasta õhtul ilma sajuta hakkama saama. Ilm on pehme, nulli ligidal," räägib Metsavana, lisades, et ilm muutub taas külmemaks alles jaanuari keskpaigas. 

"Ilm pendeldab paari nädala jagu ja tagasi külmaks läheb 12. või 15. jaanuari paiku. Siis hakkab vaikselt jälle talve poole minema. Tuleb viis või kuus osatsüklonit ja kui vanarahvatarkuse järgi öelda, siis vähemalt seitse talve peab enne tulema, kui algab õige talv. Nüüd on viis või kuus talve ära olnud, üks on veel ja siis peaks õigeks talveks minema," lisab ta.

Metsavana sõnul saabub jaanuaris küll õige talv, kuid seapõrnad ennustavad korralikku talveilma ka veebruarikuusse. "Jaanuari teine pool peaks olema juba talvine. Kui seapõrnade järgi vaadata, siis veebruarikuu peaks olema kõige ägedam. Tuleb lund ja kõike."

Näita 3 kommentaari

…..ilmad on—-kulub puid ka vähem ,pole vaja nii palju puid tuppa tassida !!!!!!!!!!
Kui inimene on noorem,siis jõudu jagub ,aga kui oled juba pensionär ja pole tervis ja enam kuigi hea,siis enam pole see puude tassimine nii lihtne ja kerge .
Noored kahjuks linnas ja ei saa koguaeg appi tulla,töö ei võimalda kahjuks,kui väga ka ei tahaks.
Aga teist varianti kahjuks pole.
Kui rääkida sellest PÄRIS—talvest,siis tänapäeva noored ei kujuta seda ettegi,mida see tähendab.!!!!!!!!!!!!
Väheusutav,et SELLIST TALVE ENAM TULEB NAGU MINU LAPSEPÕLVES OLI.!!!!!!
HANGED olid 2 meetri kõrgused ja kui hommikul oligi tee lahti lükatud ,siis peale koolipäeva ei saanud selles enam kindel olla.Tuli valida,kas sumbata läbi täis tuisanud tee või ukerdada mööda hange harju pidi ja seda 4 km .
Tänapäeva koolilapsed ei saa mõni isegi 1 bussipeatuse vahetki jala käidud!!!!!!!!!!!!Või trammi–trollipeatuse 10 minutilist teekonda!!!!!!!!
Nad ei teagi,mida ÕIGE TALV TÄHENDAB!!!!!!!?

Vasta

Metsavanal peab tv3-sugulale olema,kes papil laseb seal kelbast ajada. Mäletan,kui ütles oktoobri lõpus” linnud pole veel ära läinud,õiget talve enne jaanuari ei tule”. Ei tea,mis on metsavana jaoks “õige talv”,äkki 50 kraadi pakast ja kaks meetrit lund. Kuid meie mõistes talv koos lumega tulimaha nädala pärast ja jäigi

Vasta

Viimane teadjam ilmavana oli Vadim Zelnin. Need metsavanad ja muu jutumeestepunt on lihtsalt pläralõuad ja eneseimetlejad. Söögu nad stta…

Vasta