Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas sina jõid septembris? Kaine olemise algatus tegi uue osalusrekordi

BNS

Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv — FOTO: Ilmar Saabas / Delfi Meedia

Tervise Arengu Instituudi (TAI) algatuses "Septembris ei joo“ osales tänavu hinnanguliselt rohkem inimesi kui kunagi varem, osalejate arv ületas 60 000 piiri.

Järeluuringute põhjal oli hinnanguliselt 60 250 inimest otsustanud 2023. aasta septembrikuu jooksul alkoholist loobuda, mis näitab, et üha rohkem inimesi on valmis proovima tervislikumat eluviisi ja suhtuma teadlikumalt alkoholi tarvitamisse, teatas TAI pressiesindaja kolmapäeval.

TAI on olnud aktsiooni eestvedaja juba seitse aastat motiveerides inimesi alkovaba kuuga liituma, toetades liitunuid ning analüüsides aktsiooni tulemusi.

Sel aastal esmakordsete osalejate arv ulatus hinnanguliselt  17 000 inimeseni. "See kinnitab, et "Septembris ei joo" aktsioon on endiselt kasvav liikumine, mis suudab kaasata uusi osalejaid ja innustada neid alkoholivaba eluviisi proovima. Alkovaba kuu aktsioonis osalejatest 82 protsendil õnnestus alkoholist täielikult loobuda, ülejäänud vähendasid alkoholitarvitamist, kuid täiesti sellest ei loobunud,“ rääkis kampaania juht ja TAI terviseturunduse projektijuht Karin Kilp.

Alates 2017. aastast, mil TAI esmakordselt algatusega seotud oli, on aktsioonis osalejate arv oluliselt kasvanud. 2017. aastal osales selles hinnanguliselt 22 000 inimest, 2018. aastal hinnanguliselt 27 500 inimest, 2019. aastal hinnanguliselt 31 700 inimest. Pandeemia ja sotsiaalsed piirangud viisid 2020. aastal osaluse hüppeliselt kõrgemale tasemele, mil alkovabast kuust võttis osa hinnanguliselt 59 000 inimest. Järgnevatel aastatel osalejate arv küll mõnevõrra langes, kuid oli pandeemiale eelneva aastaga võrreldes oluliselt suurem. 2021. aastal osales hinnanguliselt 51 550 inimest ning 2022. aastal oli algatuses hinnanguliselt 47 950 osalejat.

"Need arvud rõhutavad, kui palju inimesi hindab võimalust proovida alkoholi tarvitamisest loobumist ja parandada oma tervist. Iga arvu taga on konkreetse inimese isiklikud kogemused ja saavutused. Paljud osalejad on pärast alkoholist loobumist märganud positiivseid muutusi,“ lisas Kilp. Osalejad on järeluuringus välja toonud paranenud enesetunnet, kasvanud energiataset ja paremat unekvaliteeti. 67 protsenti tänavustest osalejatest plaanib ka järgmisel korral osaleda.

Kogu maailmas tõuseb teadlikkus tervislikest eluviisidest ja alkoholi tarvitamise mõjudest igapäevaelule, üha enam inimesi otsib võimalusi, kuidas tervislikumalt elada. "Septembris ei Joo" aktsioon innustab meid tegema tervislikumaid valikuid ja suhtuma alkoholiga seotud valikutesse teadlikumalt.

Kommentaarid puuduvad