Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaja Kallase abikaasa: müün kõik aktsiad Stark Logisticsis ja taandun ettevõttest

Kaja Kallas ja Arvo Hallik
Kaja Kallas ja Arvo Hallik — FOTO: Raigo Pajula/Delfi Meedia

Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik läkitas meediale pressiteate, milles teatab, et müüb kõik aktsiad Stark Logisticsis ja taandub ettevõttest.

Avaldame Halliku avalduse täismahus:

Seoses tekkinud meediakajastusega mõistan, et minu äritegevus, osalus ja töö Stark Logistics ettevõttes, mis on teostanud transpordivedusid Eestist Venemaale meie kliendi AS Metaprint heaks, on tekitanud küsimusi, mis vastustest sõltumata mõjutavad minu abikaasa tööd.

Seetõttu leppisin täna teiste Stark Logistics aktsionäridega kokku, et müün viivitamatult kõik oma aktsiad tagasi ettevõttele Stark Logistics, taandun ka ettevõtte nõukogust, ütlen üles finantsjuhi töölepingu ja loobun mistahes rollist ning ülesannetest ja annan need üle teistele töötajatele.

See ettevõte on olulises osas olnud ka minu elutöö viimased 14 aastat, olen ettevõtjana ja finantsjuhina käitunud alati seaduspäraselt ning teinud kõike oma parimate teadmiste ja väärtushinnangutega kooskõlas.

Arutasime oma kliendi jaoks tehtud vedude küsimust korduvalt ja me uskusime, et teeme õiget asja, aitame õigeid inimesi ja päästa sealt head Eesti ettevõtet, muidu poleks me seda saanud teha.

Ma mõistan, et paljude Eesti inimeste jaoks ei paista see nii - ja vastupidi - ei tundu moraalne, Venemaa agressioonisõja valguses.

Ma vabandan tekkinud olukorra pärast ning kahju pärast, mida see on toonud minu abikaasale. Kinnitan, et minu abikaasa ei olnud minu äritegevusega kursis. Oleme sel nädalal meediakajastuste valguses seda kõike arutanud ja tema hinnang sellele on olnud selge - mistahes asjaolud ei õigusta nende vedude tegemist. Aga vedude lõpetamine ei ole minu jaoks enam piisav samm. Ma ei saa võtta vastutust oma kliendi ja äripartneri eest nagu mistahes ettevõte ei tea kõike oma kliendi kohta. Nendes oludes on parem, kui loobun Stark Logisticsi osalusest ja ettevõtte töös osalemisest täielikult.

Pean vajalikuks selgitada veel korra ka niinimetatud laenu küsimust.

Peaminister on deklareerinud oma majanduslike huvide deklaratsioonis, et on laenanud minu ettevõttele 350 000 eurot - suve jooksul maksti see osade kaupa ka tagasi. Minu ettevõte tegi selle ja ülejäänud kapitali abil erinevaid finantsinvesteeringuid - aga nende investeeringute sisu pole kunagi olnud meie omavahelise vestluse teemaks. Suve jooksul sai see laen ka tagastatud.