“Käid mitu poodi läbi, et leida odavaim vihik!” Kui palju raha kulutavad eestlased koolitarvetele?

Joonatan Pärn

Vähem kui kahe nädala pärast jõuab kätte esimene september, mistõttu tuleb taas hakata valmistuma kooliks. Koolikaupade hinnad on võrreldes eelmise aastaga tõusnud aga keskmiselt 21,5%. Kui palju kulutavad inimesed tänavu raha koolitarvete ostmisele ning mil määral annavad endast märku kallinenud hinnad?

Sügisel kooliteed jätkava lapse ema Terje selgitab, et tänavu ei kulu koolitarvete ostmisele palju raha, kuna varusid jagub veel möödunud aastatest. “Mu laps ei lähe esimest aastat kooli,” nendib ta.

Terje
Terje — FOTO: Kuvatõmmis videost.

Tudeng Linda sõnab, et tänavu ei ole ta koolitarbeid juurde ostnud. “Ainult arvuti (olen ostnud), mis on juba kolm või neli aastat vana,” räägib ta.

Linda
Linda — FOTO: Kuvatõmmis videost

Gümnaasiumiklassis õppiv Kristiina nendib samuti, et tänavu on koolikaupadele kulunud vähe raha. “Ma arvan, et 15 eurot pliiatsite ja teiste asjade peale (on kulunud). Kui alustasin gümnaasiumi, siis valgendaja hind oli 50 senti, aga nüüd maksan selle eest juba ühe euro,” nendib ta.

Kristiina
Kristiina — FOTO: Kuvatõmmis videost

Hetkel ülikoolis õppiv Katrin sõnab: “Kui lähed teipi, kääre või vihikuid ostma, siis käid ikka mitu poodi läbi, et leida kõige odavam vihik.”

Katrin
Katrin — FOTO: Kuvatõmmis videost

Pereema Annika kolm last jätkavad sügisel kooliteed, mistõttu kulub ka koolikaupadele kolmekohaline rahasumma. “Ma arvan, et see summa jääb mitmesaja euro juurde. Üks laps alustab kutsekoolis ja kaks lähevad seitsmendasse klassi. Kui vaatad neid hindu, tuleb rohkem kollaseid silte jälgida,” selgitab Annika.

Annika
Annika — FOTO: Kuvatõmmis videost

Vaata artikli päises olevast videost, milliseid rahasummasid inimesed veel laste koolitarvetele kulutavad ning mil määral on kaupade ostmist mõjutanud märgatavalt tõusnud hinnatase!

Kommentaarid puuduvad