Füsioterapeut selgitab: milline magamispoos ja padi on hea une saladuseks?

Füsioterapeut Katre Lust-Mardna jagab “Stuudio” saates soovitusi, millises asendis öösel magada ja milline padi sobib millise magamisasendi juurde. Vaata pikemalt videost või loe artiklist!

Kas teie teate, millises poosis te magate? „Stuudio“ saatejuht demonstreeris kolme enda magamise poosi ning uuris Füsioteraapia kliiniku füsioterapeut Katre Lust-Mardnalt, kas ta ka selliste poosidega välja magab ja mida tema magamisepoosid tema puhta räägivad.

„Ma arvan, et sa puhkad välja kui sa magad ja tegelikult ei tohiks liiga palju muretseda asendi pärast. Paljud ained on demoniseeritud, näiteks kõhuli magamise asend. Sa võid kohe sisse võtta.“ Saatejuht päris, miks on kõhuli magamist peetud ebatervislikuks? On räägitud selle halvast toimest nii näonahale kui ka naistel rindadele aga tegelikult ei tohiks muretseda, et kui see asend oleks meil ikkagi nii halb, siis me tegelikult korrigeerime oma asendi ära. „Kõige väiksem hulk maailmas statistika järgi eelistab seda asendit aga füsioterapeudina mina isegi kiidaks natuke seda asendit. Tegelikult on siin pea pööratud maksimaalsesse amplituudi külje peale ja tegelikult see kohati aitab meil isegi kaela liikuvust säilitada ja selg on võrdlemisi sirutatud asendis, mida ta näiteks külili asendis ei ole,“ selgitas füsioterapeut.

Kas külili asend on kõige tervislikum magamisviis? “Jaa, tõesti, just nimelt vasakul küljel magamine, eriti pärast suuremat söömaaega, öeldakse, et maol on natukene lihtsam olla või ka kõrvetiste puhul”, ütles Mardna ja andis juurde nipi – suurema padi põlvede vahel on väga mõnus, kui ka mõlemad põlved tuleks kõverdada. “Padi põlvede vahel laseb palju paremini magada. Lisaks arvatakse ka, et külje peal magades on hingamisteed kõige vabamad ja norskamist on vähem.

Millised magamisasendid, -tehnikad kui ka padjatüübid veel erinevateks puhkudeks kasulikud on?

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad