Reklaam sulgub sekundi pärast

“Esimene pöördumine on ebameeldiv!” Eesti mehed pigem kannatavad kui lähevad arsti juurde

Seitsmesed uudised

"Esimene pöördumine on ebameeldiv: pead olema avaliku erakorralise meditsiini osakonna vastuvõtu suures saalis ja kurtma läbi pleksiklaasi üsna valjul häälel, kuidas su munandid valutavad," räägib Tallinna Ülikooli doktorant Heiko Leesment põhjustest, miks Eesti mehed eelistavad arsti külastamise asemel terviseprobleemide käes kannatada.

"Isegi kui mees on ennast kokku võtnud, et seda pöördumist teha, on see kogemus tema jaoks üsna ebameeldiv. Teised mehed, kes on seal (erakorralise meditsiini osakonna vastuvõtu) ruumis ja seda näevad, siis neile on ka psühholoogiline mõju, et see ei ole meeldiv," lisab Leesment. 

Kantar Emori poolt aasta jooksul kogutud andmed Eesti meeste tervise kohta annavad tunnistust sellest, et mehed lihtsalt ei taha arsti poole pöörduda ja pigem kannatavad. Mehi häirib ka see, et nad peavad abi küsima. 

Esimest korda tehtud mahukas uuring meeste tervisest jõuab veel lisaks paljude teiste järeldusteni. Kõik märgid viitavad sellele, et tervishoiu kommunikatsioon on sellesse ebapiisavalt tähelepanu pööranud. Näiteks märkavad mehed füüsilise tervise muresid paremini kui vaimse tervise puhul. 

Terviseminister Riina Sikkut selgitab: "Kui mehel on juba kokkupuude tervishoiusüsteemiga, aga see ei vasta tema ootustele: kas ei meeldi tervishoiutöötaja kõneviis või tema suhtumine patsienti või ta ei saa sellest barjäärist üle, et kogu mure ära rääkida, siis see väga palju pärsib järgmist abi otsimist."

Vaata artikli päises olevast videost, kuidas plaanib riik meeste tervisega seonduvat olukorda parandada!

Kommentaarid puuduvad