Enesekaitse õpetaja paneb südamele: just see harjumus muudab teid kurjategijatele kergeks saagiks

Enesekaitse baaskursus võimaldab nii naistel kui meestel lihtsate viisidega õppida, kuidas ennast tänaval kaitsta. Enesekaitse ei alga kusjuures jala- ega rusikalöökidest, vaid tähelepanelikkusest: silmad ja kõrvad on vaja lahti hoida. “Stuudio” reporter käis lähemalt asja uurimas ja vajalikke oskusi omandamas.

Mida arvavad instruktorid sellest, kui olla tänaval liigeldes omas mullis ehk kõrvaklapid peas või nägu telefonis? „Mina ise olen selline inimene, kes käib tänaval kõrvaklappidega,“ ütles „Stuudio“ saate reporter Kerli Kivistu.

„See on väga-väga halb tegelikult, kõik need asjad hajutavad tähelepanelikkust. Kõrvaklapid, telefonis olemine. See tähendab, et te tekitate ohvrimentaliteedi, te olete kerge saak kurjategijale. Te ei märka midagi, te olete omas maailmas, väga lihtne on teid sel hetkel rünnata,“ kommenteeris Krav Maga Global Eesti peainstruktor Janek Junja.

„Selleks, et tehnika selgeks saada peaks korduste arv olema 250-1500 korda,” ütles Janek Junja harjutamise kohta.

Oluline osa on ka häälel, et ohtlikus olukorras abi kutsuda. Ootamatus stressirohkes olukorras kipuvad inimesed n-ö külmuma ja nad ei tule mingite asjade peale, mis on elementaarsed. Nii võib ka kõva hääle tegemine olla rünnakuolukorras raskendatud.

Milleks peab haavatav liikleja valmis olema? Selgub, et naistel haaratakse tihti kinni just kõrist. Kuidas ennast kaitsta, kui keegi haarab kõrist? Või kui ründab hoopis tagant?

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad