Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti Omanike Keskliit: Tallinna vesi tegeleb linlaste varjatud maksustamisega!

BNS

Sisuliselt on ettevõttest igal aastal väljavõetavate dividendide näol Tallinna elanike varjatud maksustamisega.
Sisuliselt on ettevõttest igal aastal väljavõetavate dividendide näol Tallinna elanike varjatud maksustamisega. — FOTO: Andres Putting / Delfi Meedia

Eesti Omanike Keskliidu juhi Andry Krassi sõnul sunnib AS-i Tallinna Vesi stabiilselt üle 30 protsendi ulatuv brutokasumi marginaal paratamatult küsima, kas pealinna veemonopol tegutseb oma tarbijate huvides.

Olukorra muudab häirivamaks asjaolu, et sisuliselt on ettevõttest igal aastal väljavõetavate dividendide näol tegemist Tallinna elanike varjatud maksustamisega, vahendab BNS.

Omanike liit leiab, et omavalitsustele kuuluvate monopoolsete vee-ettevõtete aktsiatega börsil kauplemine ei ole tarbijate huvides, kuna sellisel juhul peab ettevõtte juhtkond teenima kahte isandat – kasumit taotlevat aktsiaomanikku ja teenuse tarbijaid.

Sealjuures näitab Tallinna Vee igasuguse mõistlikkuse piirid ületanud kasumlikkus, et börsihai ja teenuse tarbija huvi tasakaalustamisega ei suuda hakkama saada ka konkurentsiamet. Seetõttu seab omanike liit eesmärgiks saavutada olukord, kus omavalitsuste kontrolli all olevate vee-ettevõtete aktsiatega börsil kauplemine on seadusega keelatud ning ka nende kasumi arvelt makstavatele dividendidele seatakse ranged piirangud.

Kommentaarid puuduvad