Reklaam sulgub sekundi pärast

Bolt käivitab oma juhtidele kohustusliku keeleõppeprogrammi: on ootus, et nad räägiksid paremini eesti keelt

BNS

Bolti takso
Bolti takso — FOTO: Rauno Volmar/Delfi Meedia

 Bolt koostöös keeleõppe platvormiga Lingvist käivitavad Eestis kohustusliku keeleõppeprogrammi, et parandada juhtide eesti keele oskust.

Uus programm hõlmab keeletesti ja -kursust, mille eesmärk on tagada juhtidele vajalik eesti keele sõnavara ja väljendid, mida läheb sõidujagamisteenust osutades vaja. 

Programm koosneb kahest osast. Tuvastamaks juhtide keeleoskust vajalikul tasemel, peavad alustuseks kõik Bolti juhid läbima lühikese eesti keele testi. Kes läbivad testi edukalt, need rohkem midagi tegema ei pea. Kes testi ei läbi, osalevad teises etapis spetsiaalsel sõidujagamisteenuse sõnavara kursusel, mis tuleb läbida kolme kuu jooksul - vastasel korral ei ole neil võimalik jätkata Bolti platvormi kasutamist sõiduteenuse osutamiseks.  

“Me teame, et kõige olulisem sõiduteenuse jaoks on teenuse hind ja kättesaadavus, sest just nende kriteeriumite alusel hääletavad kliendid oma rahakotiga. Kuid mõistame, et ühiskonnas on osalt ka ootus, et sõidujuhid räägiksid tänasest paremini eesti keelt. Ka juhtide seas läbi viidud uuringust selgus, et 70 protsenti juhtidest oleksid valmis eesti keelt õppima, kui Bolt pakuks spetsiifilist sõidujagamisteenuse sõnavaraga online kursust ja seda võtsime me lahenduse väljatöötamisel ka arvesse. Antud programm on meie katse tuua neid erinevaid ootusi kokku toimiva lahenduse näol,” ütles Bolti sõidujagamisteenuse juht Oscar Rõõm. 

Lingvisti keele- ja tootejuht Kärt Isak ütles, et keelekursus sai välja töötatud just sõidujagamisteenuse sõnavara silmas pidades aitamaks juhte klientidega suhtlemisel. "Meie keeleõppeplatvorm on loodud just praktiliste keeleoskuste arendamiseks. Bolti ja meie tiimi koostöös välja töötatud kursus keskendub neile väljenditele ja sõnadele, mida juhid kõige rohkem vajavad. Kursus on loodud kasutades kaasaegseimat keeletehnoloogiat ja on tänu ajastatud kordustele väga tõhus viis keele õppimiseks," ütles Isak. 

“Ekspertide soovitusel oleme lähtunud põhimõttest tasa sõuad kaugele jõuad. Usume, et sellise kursuse läbimine motiveerib vajadusel ka keeleõppes järgmist sammu astuma. Klientidel palume varuda kannatust - õppimine ei käi alati üleöö ja esialgne sõnavara on valdkonnakeskne, kuid kutsume üles kliente juhtidega sellest rääkima, sest keeleõppe aluseks on praktika,” lisas Rõõm. 

Lingvisti poolt Bolti juhtidele loodud keelekursuse maksumus on 35 eurot, mis annab juhtidele ligipääsu keeleõppe platvormile terveks aastaks, võimaldades neil jätkata eesti keele õppimist peale peamise valdkondliku sõnavara omandamist. Valdkondlik baaskursus hõlmab ligi 200 väljendi ja sõna, mis on vajalikud sõidujagamisteenuse osutamiseks. Näiteks sisaldab kursus väljendeid nagu "Palun kinnitage turvavöö," "Pöörake pärast parki vasakule," "Lennujaama, palun," kui ka lauset, mis levinud linnalegendi järgi tõi eesti keelele rahvusvahelisel keelte iludusvõistlusel itaalia keele järel hõbemedali -  “Sõidan tasa üle silla”. 

Boltil on üle 100 miljoni kasutaja 45 riigis ja üle 500 linnas Euroopas ja Aafrikas. Eestis on sõiduteenus saadaval 11 linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Haapsalus, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Rakveres, Viljandis ja Võrus ning Hiiumaal.