Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Miks nii? Liis Lemsalu oma uues muusikavideos kaasa ei löö: elu on ettearvamatu

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Jörgen Paabu

Liis Lemsalu astub sügisesse tujutõstva popmuusika pärliga “Planeet L“, mis keerleb ümber sisekaemuste ja äratundmiste. Lugu saadab režissöör Jaan Sinka loodud animeeritud muusikavideo.

“Lauluga püüdsin edasi anda seda tunnet, kui kohtad võõrast inimest, aga ometi on su sisemuses teadmine nagu sa tunneksid teda läbi ja lõhki. “Planeet L“ räägib suurel määral paradoksidest, mis justkui pole meie füüsilises maailmas võimalikud, kuid ometi me kogeme neid. Selle planeedi peal viibides saad kõik vastused – ava ainult oma kõrvad ja süda ning näed, kuidas asjad hakkavad lahti rulluma,” ütleb Liis Lemsalu. “Planeet L sümboliseerib meie isiklikku sisemaailma, millesse on võimalik mõnikord ära eksida.“

Laulu kaasautor Sofia-Liis Liiv kiidab esmast koostööd: “Minul puudus enne selle loo kirjutamist kogemus Liisiga koostööd teha, seega ei tekitanud ma meelega mingeid ootusi ega lootusi, vaid lasin asjal lihtsalt voolata. Mulle sobis laulu kirjutades Liisi otsekohesus ja avatus, sest nii oli lihtne edasi liikuda. Kui idee meeldis, tegelesime sellega rohkem süvitsi, kui ei, siis lasime sellest nö lahti, kuna kõigi siht oli ju siiski midagi meeldivat valmis “küpsetada”. Tänaseks on valmis saanud minu arvates üks mõnusa tunnetusega lugu, nii et nautigem!”

Liisil oli algusest peale kindel visioon, et uue loo videos ta ise kaasa ei löö, vaid tuleb animeeritud muusikavideo, mis sobib nii suurtele kui väikestele. Pildikeele looja režissöör Jaan Sinka: “Liis pani kokku uhke presentatsiooni, millest lähtuvalt oli väga lihtne luua mänguline maailm ja olustik, kus meie protagonist toimetab. Meelelahutusliku, kuid looga kooskõlas oleva muusikavideo peategelaseks on roosa rõõmus ja positiivne tüüp, kes kogeb maailma ja otsib teed tagasi oma koduplaneedile.”

“Inimeste teele tulevad ikka sekeldused, kuid sinu otsus on, kuidas käituda ja edasi minna. Elu on ettearvamatu, aga kui oled positiivselt meelestatud, siis on suurem võimalus, et jõuad lõpptulemuseni. Minge vaadake, millistesse situatsioonidesse tegelane satub,” lisab Liis.

Vaata videot!

“Planeet L“ saabus menusingli “PAUS” jälgedes“, mis alustas oma edulugu kohe Spotify ja YouTube edetabelite tipust ning saavutas ka Eesti raadiote edetabelis esikoha. Liis Lemsalu, reket ja kohver on meeldivalt üllatunud, et nende koostöö on nii soojalt vastu võetud. Tänaseks on laulu Spotifys kuulatud üle 602 tuhande korra ja muusikavideot YouTube’s vaadatud üle 727 tuhande korra. TikToki’s on laulu järgi tehtud 257 videot.

Uut lugu saab Liis Lemsalu Bandi esituses kuulda 22. septembril Unibet Arenal toimuval tasuta sündmusel “Positron”.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI