Kõrv peale! Lexsoul Dancemachine avaldas singli peagi ilmuvalt lühialbumilt

Lexsoul Dancemachine
Pilt: Pressimaterjal

Funk-soul muusika kollektiiv Lexsoul Dancemachine avaldas täna, 22. aprillil esimese singli juunikuus ilmuvalt lühialbumilt “Lex On The Beach”. Värske pala pealkirjaga “Pigeon Pit” juhatab sisse suvise helikeelega EP ja sätib kuulaja puhkuseootusest laetud meeleollu.

Loo pealkiri “Pigeon Pit” sümboliseerib rutiinse elu igavat ringi. Argises kontoris puhkusest unistamine – just sellist emotsiooni püüdis tabada teksti autor Robert Linna. “Teksti osas oli Jürgenil suht hea visioon olemas, võtsin sellest kinni ning üldistasin, et palal oleks universaalne carpe diem temaatika. Tuleb haarata ohjad oma elu üle, sest niimoodi õpivad inimesed armastama iseennast, rääkimata ligimese armastusest ja väärtustamisest,” kommenteeris Robert.

Otsest inspiratsiooni vokaalile andsid just Marvin Gaye ja Michael McDonald. “Seda lugu sisse lauldes mõtlesin kogu aeg sellele, et tahaks nii hästi laulda kui Rita Ray,” nentis Linna. Singli “Pigeon Pit” instrumentaal sündis aga vendade Kütnerite koostöö tulemusel. Pikka aega Jürgeni sahtlis seisnud ning liiga progelikuks peetud muusika sai Kristeni ideede põhjal jazzilikumad harmooniad nind transformeerus yacht-soul palaks.

Tegu on esimese Jürgen Kütneri looga Lexsoul Dancemachine’i repertuaarist. ”Eks neid demosid on üksjagu ennegi tehtud, aga kui oled heas mõttes tootmiskonkurentsis peamiselt Martin Laksbergi ja Robert Linnaga, siis on sissepääsu lävend üsna kõrgeks aetud. “Pigeon Pit’i” tegemisel sündis algidee minu poolt ning salmiosa aitas mudida ja seadistada Kristen,” täpsustas Jürgen tagamaid.

EP “Lex On The Beach” ilmub 10. juunil ning albumi esitluskontsert toimub Tallinna Kruiisiterminalis 1.juulil, mil rannajoonele rajatud hoone muundub koos mitmete kaasesinejate ja DJ’dega mini-festivaliks. Esitluskontserdi piletid on saadaval alates 22. aprillist Piletikeskusest.

Lexsoul Dancemachine on eelkõige tuntud oma hüperenergiliste etteastete poolest. 2021. aastal pälvis kollektiiv Eesti Muusikaauhindadel Aasta Ansambli tiitli. Armastatud koosseisu kuuluvad Robert Linna vokaalil ja perkussioonidel, Martin Laksberg basskitarril, Jürgen Kütner kitarril, Kristen Kütner kitarril, Joonas Mattias Sarapuu klahvpillidel ning Caspar Salo löökpillidel.

Kuula lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad