Kas teadsid? Just see on Smilersi läbi aegade kõige kuulatum lugu

Smilers
Smilers — FOTO: Pressimaterjal

Juba sel laupäeval toimub Unibet Arenal Smilersi 30. juubeli kontsert, mis tuleb suurem ja võimsam kui eales varem. Selle eel avaldame bändi aegumatu hiti, mis on saanud just internetiavarustes kõige rohkem kuulamisi.

Smilers on pea iga eestlase südames. Nimelt asutati ansambel 1993. aastal Helsingis, ja on avaldanud kokku 15 stuudioalbumit mitmekümne raadiohitiga. Komeedina muusikataevasse sööstis bänd 1997. aastal ilmunud albumiga “Olen kuul”.

1998. aastal avaldatud album “Mõistus on kadunud” kasvatas Smilersi populaarsust. Albumi olulisim lööklaul oli “Tantsin sinuga taevas”, mis on tänapäevani tuntumaid laule bändi repertuaaris. 1999. aastal avaldas kollektiiv kaks albumit, ingliskeelset Soome-perioodi koondava “Smilers 1994–1996” ning uue eestikeelse materjaliga “Suure surmaga läbi elu”.

Kuid milline lugu on siiani bändi üks kuulatum? Selgub, et koosseisu üks populaarsemaid hitte on 2013. aastal ilmunud lugu ”Mojito”, mis on saanud Youtube’s lausa üle 3 miljoni kuulamise.

Juba homme annab Smilersi suur juubelikontsert võimaluse teha kummardus viimasele 30 aastale, mille jooksul on toimunud lugematul arvul kontserte. Seekordne kontsert Unibet Arenal on aga midagi palju suuremat ja võimsamat, kui kunagi varem.

Smilersi ninamees Hendrik Sal-Saller tunneb end kontserdi eel väga hästi. “Praegu küll on tunne esimese nelja looga, et midagi väga valesti ei saa minna. Kuigi, alati saab minna, aga ma loodan, et ei lähe,” muheleb ta.

Kas nii pika ajalooga bändil on üldse vaja enam proove teha? “Proovi on vaja teha, sest meil on lisajõud seekord laval ja neid on päris mitu inimest, nendega koos on vaja asjad läbi teha. Mõned lood tulevad, mida iga päev ei mängi ja need on vaja meeldetuletada,” ütleb Sal-Saller.

Vaata täispikka intervjuud vahetult enne kontserti Hendrik Sal-Salleriga siit.

Kommentaarid puuduvad