Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Juba homme! Eesti Laulul rahva südamed vallutanud Meelik annab oma esimese kontserdi

Meelik
Meelik — FOTO: Marleen Muhuste

Homme, 1. aprillil astub kontsertklubis D3 lavale Meelik. Tegemist on ansambli esimese avaliku etteastega pärast konkursi Eesti Laul 2023 finaali. Kontserdi erikülaliseks on Ouu, järelkütet lisab aga Goose Is Loose.

Endine Gustav Adolfi Gümnaasiumi kooliansambel Meelik loodi, kui kitarrist Rain Parve värbas bändi solistiks lisaks varasemalt tuttavatele bändipoistele Martin Petermannile ja Meelik Samelile ka kooli lauluvõistluse võitja Andres Kõpperi. Bänd sai oma nime bändiproovist, kui poistel oli raskusi piisavalt tabava nime väljamõtlemisega. Kuna ansambli bassist Meelik tookord proovi ei jõudnud, leppisid poisid kokku, et karistuseks kannab ansambel edaspidi tema järgi nime Meelik.

Meeliku liikmed on koos üles astunud erinevates koosseisudes, nagu näiteks 2012. aasta Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud ansamblis Tenfold Rabbit. Aastatel 2011-2022 tehti küll “väike” paus, ent mullu suvel tuldi taas kokku, et astuda üles Gustav Adolfi Gümnaasiumi vilistlaste peol. Lisaks osaleti tänavusel Eesti Laulul, kus jäädi oma looga “Tuju” napilt esikolmikust välja ja maanduti publiku sooja toetusega neljandal kohal.

“Käed enam ei värise ja kuulmine on ka peaaegu tagasi. Muidu on tuju hea ja millegi üle kurta ei saa,” lausub Eesti Laulul uue hoo saanud nelik. Oma hea tuju võtab Meelik kaasa ka 1. aprillil toimuvale kontserdile ning plaanid on neil suured! “Kindlasti võib kontserdilt oodata muusikat, kuid tõenäoliselt ka pisut muud melu. Ja pigem vana muusikat, mida peaaegu keegi pole kuulnud. Kui hoolega kuulata, siis need lood sahisevad nagu vanad kassetid ja kurgus on tolmu maitse. Kõik su sõbrad on seal, nii et pole mingit vabandust mitte tulla,” lubab Meelik.

Kontserdi erikülaliseks on Ouu ehk neljaliikmeline indiebänd, kes Eesti muusikamaastikku rikastanud erinevate värvidega juba viimased 10 aastat. Bänd viljeleb eelkõige kitarridest, süntidest ja vokaalharmooniatest kubisevat psühhedeelset indie-pop muusikat ning aastal 2023 tähistatakse oma 10. sünnipäeva mitmete erinevate šedöövritega. “Suur rõõm on Meeliku seltsis meie juubeliaasta kontsertidega algust teha, mida oleme koos planeerinud juba aastast 2013,” on Ouu liikmed elevil. “Omalt poolt katteta lubadusi ei anna — kütame õhtule hoo sisse, nii et D3 mürtsub!”

Kontserdile lisab järelkütet Goose Is Loose! Kolm peobandiiti saabuvad kontsertklubisse D3, et selekteerida maitsekale kuulajale kõike, mis jääb tantsupõrandale pidama. Ainult kõige lõbusamad bängerid, mida sa ei teadnud, et vajad!

LAVAL:
– Meelik ehk Rain Parve, Martin Petermann, Andres Kõpper & Meelik Samel
– Ouu ehk Hyrr Innokent Vainola, Jaan Sinka, Tiit Liblik & Rihard Niinberg

ÄFTEKAL PULDIS:
DJ Kostja Tsõbulevski
DJ Jon Mikiver
DJ Pancho Reinberg

AJAKAVA:
Uksed 19.30
Ouu 21.00
Meelik 22.00

Piletid on saadaval Ticketeris. Liitu sündmusega ka Facebookis!

Meelik ja Ouu käisid ühtlasi külas TV3.ee veebisaates “10 küsimust artistile”!

Meeliku punti esindavad Rain ja Meelik avaldasid, et nende kummagi suurimateks eeskujudeks on Eesti Laulul varasemalt osalenud staarid – Kene Vernik ja Robin Juhkental.

Mis on midagi, mida kumbki veel teineteise kohta ei tea? “Ma esimest korda sõitsin mäesuuskadega Soomes,” avaldab Rain. “Ma teen kodus nädalavahetuseti pilatest!” ütles Meelik.

Milliseid toiduaineid Meeliku poisid lapsena vihkasid, mis on nende kõige halvem harjumus ja kelleks unistasid nad saada lapsepõlves?

Vaata kõiki Meeliku vastuseid videost!

Mis on see mälestus, mida Tiit ja Hyrr tahaksid uuesti kogeda? Selleks on Positivuse festival, kus nad kunagi esinesid. “Me esinesime liiga pikalt üle oma aja, nii et meid visati sõna otseses mõttes lavalt välja! Seda tahaks uuesti kogeda. Seda on tõesti liiga vähe kogetud, et vägivaldselt lavalt maha visatakse,” meenutasid poisid.

Kui Hyrr ja Tiit saaksid olla üheks päevaks nähtamatud, mida nad teeksid? “Kui saaks olla nähtamatu, siis Apollo kinosse minnes saad uuesti sama filmi vaatama minna?” arutlesid poisid.

Mis on Hyrri ja Tiidu ebameeldivaimad harjumused, mis peab alati nende külmkapis olemas olema või mida nad teeksid siis, kui nad poleks muusikud?

Vaata kõiki Ouu vastuseid videost!

Kommentaarid puuduvad

Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI