Reklaam sulgub sekundi pärast

Grammy-auhinnaga pärjatud Prantsuse ansambel Phoenix esineb suvel Lätis

Pilt: pressifoto
Pilt: pressifoto

6. juunil esineb Siguldas Grammy auhinnaga pärjatud Prantsuse ansambel Phoenix! Baltikumi saabuvad nad Louvre muuseumis salvestatud uue albumi “Alpha Zulu” tuuri raames. Paneme šampanjad külma ning valmistume juba praegu suveks – oleme neid siiakanti oodanud pikka aega ning suur rõõm on tõdeda, et nad on tagasi suurtel lavadel.

Piletimüük algab 21. novembril kl 10:00 Piletilevi kanalites! Kõikidel Phoenixi superfännidel on aga võimalik pilet osta soodsamalt ja varem, juba 17. novembrist kl 10:00 - kirjuta meile 8 Days A Week Facebooki lehe sõnumitesse (www.8dw.lt) ja saa endale spetsiaalne kood, millega Piletilevi lehelt kuni 21. novembrini kontserdipilet erihinnaga!  

Phoenix on vaieldamatult selle sajandi üks kõvemaid ja mõjukamaid indie-kollektiive. Nad muutsid kogu skeenet, inspireerisid paljusid bände ning nende mõju ei ole siiani vaibunud. Pariisis asuvas Louvre muuseumis salvestatud uue albumi üheks produtsendiks oli ka bändi hea sõber ja Daft Punk liige Thomas Bangalter.

Phoenix'i looming ja ideed võimaldasid pariislastel end 2000. aastate alguses võimsalt kehtestada. Phoenix’i liikmed – vokalist Thomas Mars, kitarristist vennad Laurent Brancowitz ja Christian Mazzalai ning bassimees-klahvpillimängija Deck D'arcy – kohtusid noorte poistena Versailles, kus nad jagasid armastust rokiveteranide, nagu Pixies ja Sex Pistols vastu.

Nelik on alati näinud muusikat kui võimalust ühendada sõpru ja tuttavaid. Möödunud on üle 20 aasta ja nende sõprus nii muusikas kui elus on lihtsalt kadestamisväärne. Nad teevad alati kõike koos ja see on veel üks põhjus, miks Phoenix on nii hea ja ehe bänd. Ei mingit jama ega draamat, lihtsalt muusika - muusika mis ühendab. Juba alguses oli selge, et prantslaste muusika sobib nii higisteks pidudeks kontserdisaalides kui ka suurtele festivalilavadele Coachellast Glastonburyni. Kui Phoenix astus lavale legendaarses Madison Square Gardenis, jagasid nad sama lava ning tegid ühise etteaste juba eelnevalt mainitud ja nüüdseks pensionile läinud Daft Punkiga.

Kui 2009. aastal anti välja album nimega “Wolfgang Amadeus Phoenix”, sai bändist viimaste aastakümnete üks suurimaid bände ning see tõi neile ka parima alternatiivalbumi Grammy. Mitte ilmaasjata – "Lisztomania", "1901" ja "Rome" on endiselt meie playlistides. Nii mõnigi teine ​​bänd on püüdnud seda albumit ja selle edu korrata, kuid seni pole see veel õnnestunud. Isegi 13 aastat hiljem.

"Nad on selle ajastu parim bänd," ütleb kauaaegne bändikaaslane ja Vampire Weekendi frontman Ezra Koening, kes andis oma hääle ka uuel albumil  olevale loole "Tonight". Temaga pole mõtet vaielda. Phoenixi looming on kauakestev, vahetpidamatu ja nad ise mõjutavad siiani kogu popkultuuri. “Alpha Zulu”, koosseisu seitsmes täispikk album, mis salvestati keset pandeemiat Louvre'i muuseumis, on hea näide nende kuulsusest, mis on inspireeritud elust ja neid ümbritsevatest ajaloolistest kunstiteostest. Kas Prantsusmaa tähtsaimas kultuurihoones saab olla midagi prantslikumat kui tõeline prantsuse bänd. Ikooniline. Kriitikute sõnul on selles kooslus kõik, mida Phoenix oskab kõige paremini: oma iseloomuliku kerguse ja esteetilisusega. Lõbus, kuid sügav plaat peegeldab bändi jätkuvat elujõudu ja soovi luua midagi uut. Phoenix põimib omavahel asjatundlikult valguse ja pimeduse elemendid. Ammu pole nad nii vabalt kõlanud, samal ajal esitades kuulajale igal sammul väljakutseid.