Fännid tagajalgadel: Eurovisiooni värske muudatus tõmbab kriipsu peale eestlaste loodud traditsioonile

Eurovision 2023
Eurovision 2023 — FOTO: Corinne Cumming/EBU

Tuleval aastal toimub Eurovision Rootsis ja juba on korraldustiim tulnud lagedale muudatusega, mis on fännid tagajalgadele viinud. Nimelt otsustati värskeima muudatusega teha lõpp eestlaste algatatud traditsioonile.

Viimased 21 aastat on iga Eurovisioni korraldajamaa valinud ühe tunnuslause, mis kannab endas sügavamat mõtet ja millest on inspireeritud nii lavakujundus, esinejad kui ka saatejuhtide tekst. Samuti trükitakse tunnuslause alati reklaamidele ning seda oodatakse pikisilmi kõigi fännide poolt.

Malmös toimuva Eurovision 2024 korraldustiim võttis nüüd aga vastu otsuse traditsiooniga mitte jätkata. Seega kannab tuleval aastal ja ka edaspidi Eurovision alati tunnuslauset „United By Music“ ehk „Ühendatud muusika kaudu“. Sellega tahetakse edasi anda mõtet, et Eurovision on võistlus, mis ühendab maikuus kogu Euroopa.

See on fännide seas tekitanud aga tõeliselt palju pahameelt. Populaarses Wiwibloggsi kommentaariumis süüdistatakse rootslasi selles, et nad proovivad Eurovisioni enda kohaliku lauluvõistluse Melodifestivaleniga võimalikult sarnaseks muuta. „Nii juhtub, kui lasta rootslastel võita,“ kirjutab üks fänn. „Ma saan aru, miks rootslased selle slogani endale edaspidiseks valisid, aga miks teha see otsus ka teiste riikide eest?“ lisab teinegi.

Ilmselt paljud eestlased ei teagi, et esmakordselt võeti Eurovisionil tunnuslaused kasutusele siis, kui lauluvõistlus toimus Tallinnas 2002. aastal. Tookord otsustasid korraldajad anda Saku suurhallis peetud võistlusel tunnuslauseks „A Modern Fairytale“ ehk „Tänapäevane muinaslugu“, mis esindas taasiseseisvunud Eesti edulugu.

Kommentaarid puuduvad