Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni COOLBET

Sandra Nurmsalu kritiseerib Eesti Laulu: nii mitmegi artisti puhul tekib küsimus, miks ometi ja kelle jaoks?

Sandra Nurmsalu
Sandra Nurmsalu — FOTO: Taavi Sepp/Kroonika

2009. aastal Eestit Eurovisioonil looga "Rändajad" esindanud Sandra Nurmsalu kritiseerib tugevalt Eesti Laulu ja sinna pääsenud võistluslugusid, öeldes, et paljud head muusikud jäävad tühikargajate tõttu ukse taha.

"See eetriaeg, mida artistid saavad, on nii helde, ja seetõttu tekib eriti küsimus, kas poolfinaalides nähtu ongi meie uue popmuusika lagi? Kahjuks nii mitmegi artisti puhul tekib küsimus, miks ometi ja kelle jaoks? Paraku.. see on nii igal aastal olnud," alustab Sandra oma kriitilise alatooniga postitust.

"Kas head artistid ei saada oma häid lugusid konkursile? On neid liiga vähe, et poolfinaalidele jaguks? Kas ei oska eelžürii ära tunda häid laule ja saadab võistlustulle sihilikult mingit seinast seina valimit, kuhu tuleb sisse ka keskpärast, isegi halba kraami, et püüda niiöelda igale maitsele midagi pakkuda?" arutleb lauljanna. 

Lisaks on Sandral kahju, et kui siis need üksikud sisukad, hea muusikalise ja vokaalse kvaliteediga artistid jäävad alla tühikargajatele, madala tasemega eputistele. "Teate, milline maksumaksja raha pannakse iga artisti eetriajale hakkama? Ja selle eest siis antud tase ongi meie artistide muusikaline lagi, mida kord aastas toimuval suurimal popmuusika konkursil näha võib?" põrutab ta.

Kokku esitati Eesti Laul 2023 konkursile 217 laulu. Võistluslugusid hindas žürii koosseisus Karl-Erik Taukar, Lenna, Alar Kotkas, Janika Sillamaa, Ott Lepland, Marta Püssa, Vaido Pannel, Robert Linna, Ingrid Kohtla, Margus Kamlat, Kristiina Kraus, Andres Aljaste, Ahto Kruusmann, Simon Jay, Carola Madis ja Silver Laas.

Näita 9 kommentaari

Ja see on täiesti õige mida Sandra kirjutab olen täitsa poolt tema arvamusele.

Vasta

arvan samamoodi!!!!!!!!!!!!
.. Aga osa nimesid sellest žüriis ajab lihtsalt naerma!!!!!!!!!!!? Mõnedel neist on ju korvatagused alles marjad!!!!!!!!!!!

Vasta

Minul sama arvamus Sandraga . Head ja ilusat peaaegu polegi .

Vasta

Siin võiks televaataja valida laulud aga mitte mingi žürii

Vasta

JUST MINU MOTE!!!!!!!

Vasta

Ma ütleks Sandrale,et enamuse käest tuleks küsida,miks ja kellele? Aastaid palju pole enam Eesti lood meelde jäänud. Kui laulda ei osata, tuuakse koreograafiaelemendid mängu

Vasta

Sandraga täiesti nõus.Olukord ikka alla nulli

Vasta

Olen täiesti nõus Sandraga, ühe laulu leidsin, mis oli natuke kuulatav. Pole ju saata sinna suurele lavale täpselt mitte midagi ega mitte kedagi. Kahju :(

Vasta

…. on jälle varsti nutt j a hala lahti, et miks Eestil nii kehvasti läks!!!!!!!!!!!?
See sõltub ju antud juhul sellest v a lIkust, MIDA SEE ŽÜRII ISE S INNA VALIB!!!!!!!!!!!!
. Aga siis tuleks ka ÕIGED INIMESED sinna žüriisse valida!!!!!!!!!!! Mõelge hoolega!!!!!!
Miks varasematel aastatel tuli Eestile mitu head kohta esikumnes????????
.. AGA SELLEPÄRAST, ET ŽÜRIIS OLID KA ÕIGED INIMESED, KES VALISID ÕIGEID L A ÜLE EUROVISIOONILE

Vasta

Muusika

toob sinuni COOLBET