Müstika

toob teieni Expressions

VIDEO | Kummitusekütid käisid Kolga mõisas vaime jahtimas ja püüdsid kinni hääled teispoolsusest

Joonatan Pärn

Täna tähistatakse hingedepäeva. Käisime sel puhul kummituseküttide Dagmar Lambi ja Heidi Ruuliga Harjumaal asuvas Kolga mõisas vaime jahtimas. Sajanditepikkuse ajalooga mõisaga seostub mitmeid kõhedaid lugusid ja legende.

Seda, kas vanas mõisas elab päriselt mõni vaim, aitab selgitada Kolga muuseumi juhataja Ulvi Meier, kes ajaloolise hoonega seonduvaid legende ka külastajatele jutustab. “Kohe mõisa minnes vaatame, kas näete kedagi või mitte. Mina ei saa väita, et meid ootab seal trobikond kummitusi. Aga teised külastajad – mõni näeb ja mõni mitte. See oleneb sellest, kas teil on üleloomulikke võimeid või sensitiivsust,” räägib ta.

“Mina olen pigem jutuvestja ja väidan seda, et meil on palju legende, mitte palju kummitusi. Aga miks mitte, võib olla näemegi,” sõnab Meier. 

Lisaks Ulvi Meierile aitavad Kolga mõisaga kaasas käivatesse kõhedatesse lugudesse selgust tuua kummitusekütid Dagmar Lamp ja Heidi Ruul.

Kuidas vaimude otsimine edenes ja kas kummituseküttidel õnnestus tõepoolest meie seast lahkunud hingedega kontakti luua, vaata juba päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad

Müstika

toob teieni Expressions