Naabrist parema

toob teieni Inbank

Sarja „Naabrist parem“ konteinerkodu võitja valib rahvas!

Tänavu ehitati sarjas „Naabrist parem“ esmakordselt maju, mis valmisid merekonteineritest. Neli võistlejapaari on pool aastat hoolega pingutanud ning suures finaalis selgub, kes neist võidab sarja 8.hooaja ning saab oma kätega loodud kodu endale päriseks. Finaalsaade algab TV3 otse-eetris 27.mail kell 19.30 ning võitja selgub vaatajahääletuse tulemusel.

Mille üle osalejad uut konteinermaja vaadates ise uhkust tunnevad ning miks just nemad võiks võita? Neile küsimustele vastavad superemadest õed Käthlin ja Käthriin, kodutud maailmakodanikud Marleen ja Kristjan, kuldsete kätega kamraadid Aare ja Urmas ning seiklejaist rändurpere Mari-Anne ja Eero.

Käthlin ja Käthriin

Mille üle tunnete konteinermaja vaadates kõige rohkem uhkust?
Kõige rohkem oleme uhked lastetoa üle. Selles on põhimõtteliselt kõik enda ehitatud ja tuli selline nagu algselt ette kujutasime. Laste siiras rõõm ruumi üle ainult kinnitab, et saime suurepäraselt hakkama.

Miks just teie võiksite saate võita?
Raske küsimus, aga võib-olla sellepärast, et need oma perega ehitatud pesakesed jääksid alatiseks meie perre ja me ei müüks neid kunagi. Need sümboliseeriksid seda, millega saab hakkama ühtne pere, kui asju tehakse koos ja üksteist toetades. Nendes pesakestes saaksime kogu perega aega veeta looduse keskele ja lastelastele jutustada, millise seikluse tulemusena me need endale saime.

Marleen ja Kristjan

Mille üle tunnete konteinermaja vaadates kõige rohkem uhkust?
Kõige parem meel on selle üle, et oleme enda unistuse suutnud ellu viia! Oleme loonud pesa, mis on hubane, avar ja valgusküllane – just see, millest mõned kuud tagasi oskasime vaid und näha. Teeb rõõmu, et meie minimalistlikust kodust leiab ka palju taaskasutust ja naturaalsust! Oleme uhked, et oleme sel teekonnal omandanud nii palju uusi oskuseid, üksteisega alati kokku hoidnud ja päris oma kätega loonud armsa pesa, kuhu sissekolimist ei jõua ära oodata.

Miks just teie võiksite saate võita?
Loodame, et kaasaelajad hindavad meie pühendumust, õpisoovi ja arengut konteinerkodu loomisel. Tulime saatesse pea olematu ehituskogemusega ja teeb heameelt, et me oleme selle pöörase väljakutsega tõepoolest hakkama saanud! Samuti on suur au ja tänutunne olnud saada kuldsed tunnustused nii arhitektidelt (Emil Urbel) kui sisekujundajatelt (Kristiina Voolaid, Maarja Priks, Aljona Kamenik).
LISAKS, lubame, et kutsume KÕIK fännid esimesele konteiner- ja looduskontserdile Eestis, kui kriis läbi ja ajad paremad.

Mari-Anne ja Eero

Mille üle tunnete konteinermaja vaadates kõige rohkem uhkust?
Suures pildis saame öelda, et oleme kõigega 100% rahul. Peaaegu kõik sai oma kätega tehtud ja abilisteks meie imelised sõbrad, kellega sai oi-oi kui mitu öötundi konteineris veedetud. Professionaalset abi kasutasime minimaalselt. Loomulikult asjaolu, et meie konteinermaja valmis ainult meie A-lahendusi silmas pidades. Saatetegijad igal sammul korrutasid, et alati peab plaan A olema ja kui eelarvest jääb puudu, siis läheme plaan B teed, meie ei pidanud mitte ühtegi järeleandmist tegema oma esialgsest plaanist ja saime täpselt sellised lahendused nagu soovisime. Kahjuks ei pääsenud ka meie omapoolsest finantseeringust ning oleme oma osa pannud umbes 500€.

Miks just teie võiksite saate võita?
Ilmselge on see, et kõik selle aasta neli paari on panustanud meeletult nende ülimalt vingete konteinermajade valmimisse ja siinkohal kindlasti tuleb kiita kõiki. Saime kõik suurepäraselt hakkama ja peaksime olema uhked oma saavutuse üle. Meie erinevus teistest on võib-olla see, et meie maja saab meie käsutuses kõige enam kasutust, kuna tegemist on täiskohaga koduga.

Aare ja Urmas

Mille üle tunnete konteinermaja vaadates kõige rohkem uhkust?
Oleme eriti uhked selle üle, et meie konteinersuvila ökoloogiline jalajälg nii ehitusel, ehitusmaterjalide valikul – kasutasime looduslikke materjale ja tootmisjääke- kui ka hilisemal kasutamisel on suure tõenäosusega kõige väiksem. Meile teadaolevalt on meil hetkel ainus konteiner, kus kõik töötab – vesi tuleb kraanist ja läheb nö lillepeenrasse, küte ja toiduvalmistamine on gaasiga ning kogu elektrisüsteem on 12V, mis tähendab, et meil ei pea olema liitumispunkti elektrienergiaga. Päikesepaneel on hoovi peal, tuul kuivatab ja vihmavesi silitab. Päike, tuul ja vesi – need me sõbrad kolmekesi. Vihmavee kogumissüsteem jäi kahjuks eelarvenappuse tõttu välja ehitamata, kuid kui me võidame, teeme selle kindlasti teoks!

Miks just teie võiksite saate võita?
Meie lahendused on teistsugused, ökoloogilised ja mis põhiline –meie konteinersuvila jääb peale tõstmist ja transporti terveks ega vaja kohe remonti. Muidugi on kõigi lahendused huvitavad ja ägedad, kuid meil kõigil on majadele ka erinev sihtotstarve. Kõige suurem erisus meie kasuks on õigete materjalide valik ja detailideni läbi mõeldud suvila. Kindlasti annab ka meil asju parandada ja veel huvitavamalt lahendada. Meie konteinersuvila läheks Peipsi järve äärde Rannapungerja tuletorni lähendale. Oleks ka avalikult kõigile nähtav ja uudistatav. Kui veel lisada, et oleme kahepeale 26-kordsed onud ja mitmekordsed vanaonud ning Urmas mitmekordne vanaisa, siis oleks lastel ja lastelastel seal suvel kindlasti mõnus suvitada ja veemõnusid nautida.

Naabrist parema

toob teieni Inbank