Võimas taasiseseisvumispäev TV3s: erisaade Tallinna lauluväljaku suurkontserdilt ja teleesilinastus „Eesti muld ja Eesti Ruja“!

Taasiseseisvumispäeva õhtul on TV3 otse-eetris Tallinna lauluväljakult, kus toimub suurkontsert „Roostevaba maailm: RUJA tuntuimad laulud“.

Lisaks ootab vaatajaid eriline üllatus – muusikadokumentaali „Eesti muld ja Eesti Ruja“ teleesilinastus.

Lauluväljaku suurkontserdil esitavad Ruja tuntuimaid laule Eesti esindusorkester ERSO, lisaks rokkbänd ja loomulikult Rein  Rannap klaveril. Laulude uued ja põnevad seaded on tehtud Rannapi poolt just selleks kontserdiks. Otsesaade „Seitsmeste eri: vabaduse tuled“ vahendab kohapealset erilist meeleolu ning sõna saavad 20.augusti sündmuste ning pidupäevaga seotud inimesed ja artistid.

Ruja kontserdi lõpuloo ajal kell 21.45 lahvatab Tallinna teletorni tipust taevasse ilutulestik ning Eesti taasiseseisvumise sümbolobjektid teletorn ja lauluväljak saavad esmakordselt ühendatud ainulaadse muusikalise ja taevase vaatemänguga. Seoses selle suurejoonelise lahendusega kutsuvad TV3, Eesti Foto, Raadio 2 ja Eesti Ekspress üles kõiki hobifotograafe sündmust jäädvustama fotokonkursil „vabaduse tuled“. Lisainfot saab: https://tv3.ee/fotokonkurss-vabaduse-tuled/

Pidupäeva õhtu TV3s jätkub muusikadokumentaali “Eesti muld ja Eesti Ruja” teleesilinastusega. Aastal 2017 tuli Ruja kokku vaid üheks õhtuks Tallinna lauluväljakul, et esitada koos erinevate solistide ja suurte taustajõududega läbilõige ansambli loomingust. Film viib vaataja legendaarse rokkansambli proovisaali, lavale ja selle taha. Bändi lahkuminekust on möödunud mitu aastakümmet, aga kahe vastandliku muusiku – Rein Rannapi ja Jaanus Nõgisto vahel löövad endiselt lõkkele kired. Esmakordselt on võimalik kahe mehe tulist tööprotsessi kõrvalt jälgida.

Ruja laule esitavad Kadri Voorand, Robert Linna, Ott Lepland, Priit Võigemast, Kristjan Kannukene ja Karl Vilhelm Valter. „Minu üllatuseks on noorema generatsiooni seas palju inimesi, kes Rujat ei teagi. Ja see on ikkagi viga! See viga tuleks nüüd ikkagi parandada,“ ütleb Kadri Voorand filmis. Muusikadokumentaali „Eesti muld ja Eesti Ruja“ on tootnud Sterotek Film, režissöör on Tarvo Mölder ja toimetaja Kaidi Klein.

Filmile järgneb kontsert, kus erinevalt filmist saab laule täispikkuses nautida.

 

TAASISESEISVUMISPÄEV 2020 TV3 eetris:

Seitsmeste eri: vabaduse tuled“ Mart Mardisalu juhtimisel on TV3 otse-eetris kell 21.30.

Muusikadokumentaali „Eesti muld ja Eesti Ruja“ teleesilinastus algab kell 22.00 ning sellele järgneb kell 00.45 „Eesti muld ja Eesti Ruja kontsert“.

VAATA KLIPPI: