„Minu imeline muutumine“ liigutav lõpuosa – koduvägivalla all kannatav murtud nina ja koljuluuga Sigrid!

Selle nädala muutumissaade on selle sügise viimane ning toob ekraanile liigutava loo koduvägivalla all kannatanud Sigridist. Sigrid on suure purukslöödud nina ja väikese eneseusuga naine, kes loodab, et “Minu imeline muutumine” annab talle võimaluse minevik seljataha jätta.

45-aastane tagasihoidlik naine, Sigrid, elab koos perega Lääne-Virumaal, metsaveerel olevas kaunis majas. Kauni maja ja aia on ta loonud koos oma praeguse elukaaslasega, nad kasvatavad koos lapsi ja kõrvaltvaataja jaoks tundub kõik lilleline. Kuid Sigrid kannab juba pikka aega endaga saladust, mis hoiab teda aastaid kurbuse ja häbitunde külge vangistatuna. Eelmisest suhtest kummitama jäänud koduvägivalla jäljed on tema hinges ja murtud ninaga näos siiani. Ta otsustas, et kauem ta enam minevikku kaasas ei kanna ja kandideeris „Minu imelise muutumise“ saatesse.

Sigridiga kohtudes tundub lausa uskumatu, kuidas üldse keegi seda õrna, habrast ja kunstnikuhingega naist lüüa suutis. Tagantjärgi on tal endalgi raske uskuda, mismoodi ta küll sellisesse suhtesse sattus, mille tulemuseks oli nii kolju kui nina purunemine.

“Aastaid tagasi elasin koos alkohoolikuga, aimamata, milleni võib viia temaga kooselu. Lootsin südamest, et inimene võib ju muutuda ja elu hakkab normaalselt rööbastel veerema. Siiski selgus mõne aasta möödudes, et midagi ei muutu, vaid võtab aina hullema pöörde. Vahepeal oli saanud minust ka ema väiksele armsale tüdrukule. Oli palju tülisid ja mittemõistmist. Üks hullemaid üleelamisi lõppes minu nina ja koljuluu murruga, millele järgnes operatsioon Tartus nina-kurgu kliinikus, millega taastati küll hingamine, kuid mitte endine välimus. Siis polnud enam valikut, kooselu tuli lõpetada – kuidas ma saaksin oma lapsele näidata, et selline ongi elu?“ kommenteerib Sigrid.

See nõudis palju julgust, kuid Sigrid lõpetas valuliku suhte vägivaldse alkohoolikust mehega. Naine soovitab kõigil vägivalla all kannatavatel naistel sellest teada anda ja lõpetada suhe esimesel võimalusel.

„Ma suutsin sellest oma tütre nimel välja tulla, sest mis tulevik teda ootaks, millised oleksid tema neiuaastad ja armusuhe, kui ta kasvab perekonnas, kus ema ennast lüüa lubab? Ma sain sellest välja – küll suurte vigastustega, nii füüsiliste kui hingelistega, kuid siiski, ma sain välja. Aga paljud naised ei suuda niisugust vägivallasuhet lõpetada. Ja mul ongi kaks soovi, mida selle saate abil ellu viia – vabaneda oma minevikusündmuste jälgedest läbi operatsiooni ja anda naistele edasi sõnum, et vägivalda ei tohi oma ellu lubada!” sõnab Sigrid.

Mitte ainult Sigridi nina, vaid ka kogu välimus vajab kohendamist, sest selles on palju märke allaandmisest ja kurnatusest. Naine loodab, et pärast muutumist teda enam Kunksmooriks ei kutsuta. Saatetegijad lubavad, et hooaja viimases saates saab näha ühte liigutavamat lugu muutumissaate ajaloos.

Sigrid enne

 

Vaata saate treilerit

Sigrid pärast

Muutumissaate imeline lõpp: koduvägivalla all kannatanud Sigrid sai uue alguse!

45-aastane habras Sigrid kandis endas sünget minevikusaladust ja soovis vabaneda kunagise julma koduvägivalla jälgedest. Saatekirurgid, ilumeeskond, psühholoog ja Sigridi pere olid talle toeks mineviku selja taha jätmisel ja nüüd on Sigridi elu saanud täiesti uue hingamise!

„Kui ma vaatan Sind, siis Sinu nägu, naeratus, silmad, figuur on muutunud ja mis kõige imelisem – ma näen, et oled sisemiselt ka muutunud,“ kommenteeris saatejuht Eve Kallaste. „Aitäh, Sigrid, et leidsid endas julguse rääkida meile oma lugu ja keerata oma elus uue lehekülje. Päris palju on neid inimesi, kellele oma käitumisega julgust annad!“

Evel jätkub tänusõnu ka muutumissaate arstidele. „Kulla arstid ja iluspetsialistid, võib tunduda, et teete vaid välist tööd, te teete hoopis väga suurt sisemist tööd inimestega!“ tänab Eve Kallaste.

Üllatav on fakt, et umbes veerand ilukliinikute patsientidest vajab lisaks füüsilistele muutustele ka psühholoogilist tuge. Sigrid on eeskujuks paljudele koduvägivalla all kannatavatele inimestele, et ei tasu hetkekski oodata olukorra paremuse poole muutumist, vaid koheselt suhe lõpetada.  Praegu on Sigriduuesti abielus, tal on kaks tütart, 10-aastane ja 22-aastane.

Nad hoolitsevad kogu perega oma kodumaja eest, kus saab Sigrid teha igal ajal kahte oma lemmiktegevust – õmmelda ja joonistada. Ajaloo kõigeliigutavam muutumissaade näitas, et vägivaldsest suhtest on võimalik välja tulla!

 

Saade on järelvaadatav SIIT!