Kuuuurija: Pedofiilide eri

“Kuuuurija”: Lapsporno eest ainult 2 päeva vangis istunud Jaanus Konsa ja kooliõpetaja, kes käis alaealise poisiga saunas

Katrin Lust võttis suvel südame asjaks uurida 19-aastase noormehe õõvastavaid väiteid, kus ta on langenud pedofiilide küüsi. Sealhulgas väitis noormees, et teda oli seksuaalselt ära kasutanud nii õiguskantsleri eksnõunik Jaanus Konsa kui ka põhikoolis töötav ajalooõpetaja Urmas Kaus!

19-aastane Martin (nimi muudetud) süüdistas kooliõpetajat Urmas Kausi tema seksuaalses ärakasutamises. Nimelt oli, tolajal vaid 14-aastase poisiga, ühendust võtnud süüdimõistetud pedofiil Kaido Vesmes. Vesmes lubas poisile 50 eurot, kui ta õpetaja Urmas Kausi juurde saunapeole läheb. Seal aga olevat alaealisele poisile pakutud alkoholi ning ta väidab, et teda uimastati. Järgmine mälupilt, mida noormees mäletab, oli seksuaalne vahekord saunapeo võõrustaja õpetaja Urmas Kausiga. Urmas Kaus väidab, et tegelikult sai nende tutvus alguse, kui noormees oli 16 ja käis tema juures kooli sisseastumispabereid vormistamas ja parasjagu juhtus olema saunapidu.

Noormees rääkis ka esmakordselt ja avameelselt, mida Jaanus Konsa temaga korda saatis. Tuttavaks sai ta Jaanus Konsaga viis aastat tagasi suhtlusvõrgustikus rate.ee. Esialgu arvas toona 13-aastane poiss, et ta suhtleb tüdrukuga, kellel nimeks Helena. Noormees saatis talle näopilte, kehapilte ning seksuaalse alatooniga pilte. Seejärel said nad kokku. Noormehe imestuseks ei ootanud teda Helena, vaid täiskasvanud mees, kes viis Martini metsatukka ning palus end paljaks võtta, tegi pilte ning kasutas poissi seksuaalselt ära.

On uskumatu, kuid siiski tõsi, et lastele peavad päevast päeva inimjahti isegi kohtu poolt süüdi mõistetud pedofiilid. Kuidas on see võimalik ja mismoodi täiskasvanud noorukeid oma võrku mässivad?

Aajakirjanduslik magasin võtab luubi alla Eesti elu varjatud poole, mis peidab endas nii õõvastavalt jubedaid, kui ka inimlikult lõbusaid ja kaasahaaravaid lugusid.