Taavi lugu

„Uskumatu pääsemine Estonialt: otsustuskindlus päästis Taavi uppuva laeva alla jäämisest“

„Tuul viis meie parve täpselt laeva nina alla. Kui ma vaatasin alt üles, siis laevanina hakkas meile peale vajuma ja sain aru, et kui me parve pealt ära ei lähe, siis me jääme laeva nina alla,“ kirjeldab 21. aastasena Estonialt pääsenud Taavi täna õhtul saates „Ma pääsesin Estonia katastroofist“ oma pääsemise kõige raskemat hetke.

Sarnaselt avasaates oma pääsemise rääkinud Raivole, ei ole ka Taavi oma lugu varem avalikult jaganud. Taavi tegi Estonia pardal Merekooli kadetina praktikat ja tema kajut asus allpool autodekki, mis esimesena veega täitus. Laevast välja pääsemine oli aga vaid üks osa pääsemisest, laevahuku üle elanud ellujäänuid ootasid ees uued kannatused, mis kahjuks kõigile õnnelikult ei lõppenud. „Päästmise käigus, kui inimesed tundsid juba, et nad on pääsenud, saab 4-5 inimest veel surma ja see pole kellegi asi ja sellest hiljem ei räägita. See on mind painama jäänud,“ ütleb Taavi.

Saates saab selgeks ka ühe algselt päästetute nimekirjas olnud ja sealt hiljem salapäraselt haihtunud meeskonnaliikme saatus, mida Taavi täpselt teab.

Ma pääsesin Estonia katastroofist_Taavi lugu_TV3