Marge lugu

“Ma pääsesin Estonia katastroofist” viimane osa täna! 

Täna õhtul jõuab TV3 ekraanile viimane episood Urmas Eero Liivi dokumentaalsest eriprojektist „Ma pääsesin Estonia katastroofist“. Viimasena räägib oma pääsemise loo Pärnu tantsijanna Marge, kes tõendab veenvalt, miks ei olnud tema kolleegide, kaskikõdede Veidede, sattumine päästetute nimekirja lihtsalt viga.

24-aastane Marge meenutab, et väiksest linnast pärit tantsutrupile oli laeval tantsimise võimalus enneolematu privileeg. “Rootsi – see on ju välismaa! Me kõik unistasime sellest, sest see oli kõva sõna!” Etendusi oli laeval planeeritud kokku kolm, ühe programmi pikkus oli 15 minutit ja igal täistunnil astus tantsutrupp lavale. “Peale teist osa oli päris kõva torm juba. Mõnel tantsijal hakkas paha,” kirjeldab Marge aset leidnud sündmusi. “Meile tuldi ütlema, et kolmandat osa pole tantsida enam vaja, aga meie jäime endale kindlaks – ei, teeme ikka ära!”

Üks tantsija kukkus laeva kõikumise tõttu bändi trummidele otsa. “Ütlesin, et mis siis nüüd saab, kui laev lähebki põhja? Sain kohe sõimata tantsukaaslaste käest, et ole vait! Mõtlesin siis ka, et mis ma ikka pabistan,” sõnas Marge.

Marge teab, et mingi kummaline sisetunne tal enne laevahukku oli. “Kui me pärast etendust vooditesse pikali läksime, siis millegi pärast ma ei tahtnud riidest üldse lahti võtta. Tagantjärele mõeldes oli see huvitav märk, et miks ma ei tahtnud panna ööriideid,” sõnas ta.

Lähemalt saab kuulda Marge pääsemise loost juba täna õhtul kell 21.00 TV3 ekraanil, kui eetrisse jõuab viimane episood saatest “Ma pääsesin Estonia katastroofist”.

VAATA TREILERIT: