Taaskasutuse

toob teieni Smartpost

Kuidas taaskasutada?

lasteriided

Internetiavarustes on loendamatuid kohti, kus käib igapäevaselt vilgas taaskasutus. Inimesed müüvad kõike, millele neil omaeneste eludes enam otstarvet ei ole ja see on äärmiselt tervitatav! Vähemalt sama tervitatav kui ühe või teise eseme ostu eel esmalt järelturul saadaolevaid variante uurida.

Üks põhiline tootegrupp, mida paljud meist meelsasti just kasutatuna soetavad, on riideid. Näiteks lasteriiete teiselt (või miks mitte mitmendalt) ringilt soetamine on täiesti elementaarne tegevus. Mis ühele lapsele väikseks jäänud, selles samas mõõdus rõivaid otsib mõni teine ema parasjagu palehigis omaenese põnnile. Lasteriided, iseäranis esimeste eluaastate omad, ei saa kaugeltki nii palju vatti ega kulumist kui palju need suutelised taluma on. Seega on veidike totter iga natukese aja tagant kalli raha eest uhiuusi riideid kokku osta, millega juba paari kuu pärast enam vähimatki peale pole hakata. Selle asemel tasub enne rahapuu õlale heitmist ja kaubanduskeskusesse suundumist pilk hoopis järelturule heita. Selleks ei ole vaja isegi kodust lahkuda.

Kui laste garderoobi väljavahetamise peamiseks põhjuseks on võsukeste mühinal kasvamine, siis täiskasvanud inimesed soovivad sageli lihtsalt garderoobi uuendust. Puhas õnn, et erinevatel platvormidel on võimalik virtuaalselt tuhandete täiesti võhivõõraste inimeste riidekappides ostelda. Lisaks teinekord lausa lotovõidu väärilisele hinna-kvaliteedi suhtele on sedasi suur tõenäosus soetada väga ilusaid ning kvaliteetseid rõivaid, mis kas teenivad pikka aega või on neid pärast küllastumiseni kandmist võimalik vaata, et ostuhinnaga edasi müüa. Ja mitte vähem olulise boonusena pääseb iga riideese sedasi ringluses ja kasutuses olles nende ülejäänud 92 miljoni tonni rõivaprügi hulka sattumisest.

lasteriided
Pixabay.com

Riided, millest kandja enam rõõmu ei tunne ning mis ilmaaegu kapiruumi võtavad, on kindlasti mõistlik müüki panna. Kuhu täpselt – see valik on lai, ent üks mis kindel on see, et korralikele rõivaesemetele leidub kahtlemata tänulikke ostjaid. Noh ja parem raha pangakontol, kui kasutuna seisvad riided kapis kuhjas. Seda enam, et meie kõigi huvides on, et võimalikult suur osa rõivaid ostetaks mitte uue, vaid kasutatuna. Sedasi vähenevad nii riiete valmistamisega kui kasutuskõlblike riiete äraviskamisest sündiv reostus.

Taaskasutusringluses liikuvaid esemeid leidub, aga palju rohkemates kategooriates, kui ainult riided. Facebookist on sadu lausa üksikute brändide või väga kindlate tootegruppide fookusega ostu-müügigruppe. Ent on ka suuremaid, kust võib leida tõesõna mida iganes. Näiteks Eesti suurimas Facebooki müügigrupis on koguni 150 000 liiget. Aktiivne kauplemine toimub igapäevaselt aga ka palju väiksemates gruppides.

Üks põnev veebileht, millest paljud ehk ei tea, on Raamatuvahetus. Aga päriselt ka, kui mitmeid raamatuid sa rohkem kui korra loed? Arvata on, et kui mõned lemmikud välja arvata, siis pigem väheseid. Toanurgas tolmu koguva riiulitäie raamatute asemel, võiks need näiteks hoopis ära anda. Kellelegi, kes ei saa või ei pea õigeks igat huvipakkuvat raamatut kõigest üheks lugemiseks soetada.

Vastutasuks enda loetud raamatute loovutamise eest saad sina raamatuvahetuse punkte, mille eest sealt samast ise ka tasuta mõni meelepärane raamat välja valida. Lisaboonuseks on kodus kuhjuvate asjade vähenemine, mis loob äraütlemata mõnusat kergust. Kes on kord riidekapis, voodialuses või panipaigas harvendust teinud ning kasutuna seisvatele asjadele uued õnnelikud omanikud leidnud, see teab täpselt, millisest kergusest jutt käib.

Raamatute kohaletoimetamine, muide, on tehtud nii mugavaks, et saatja ei pea postikuluga üldse tegelema. Pistad lihtsalt pakikese koos raamatuga Smartposti kappi ja alles raamatu tellija tasub pakki välja võttes väikse saatmiskulu. Raamatuvahetus sellisel kujul on juba iseenesest kiiduväärt kontseptsioon, aga ühes nii mugava saatmisega on see tõeliselt suurepärane teenus.

lasteriided itella
Smartpost

Täpselt sama mugav on Smartpostiga saatmine ka näiteks Osta.ee ning Yaga.ee platvormidel. Taaskasutamine on mitmes mõttes väga oluline ja hea tarbimisviis, Smartposti abil on see lisaks ka mugav ja kiire.

Kõigi vahel, kes saadavad ajavahemikus 13.05 – 31.05.2022 mõne oma eseme uuele ringile, kasutades Smartposti pakiautomaati, osalevad iPhone 13 ning Yaga.ee ja teiste taaskasutusportaalide poolt välja pandud auhindade loosimises!

Taaskasutuse

toob teieni Smartpost